Biała kredka i jej niecodzienne zastosowania.

Dodany w: Przez Redakcja

Wiemy, że szampon, którego nie lubimy, możemy wykorzystać podczas depilacji, a pokruszone cienie do powiek możemy dosypać do lakieru do paznokci i w ten sposób uzyskać nowy kolor i fakturę. A co można zrobić z białą kredką, coraz bardziej popularnym kosmetykiem?

Klasyczne zastosowanie białej kredki.

Wszyscy wiemy (no może z wyłączeniem panów, którzy nie interesują się urodową tematyką), do czego służy czarna kredka. Malujemy nią kreskę na powiece. Kreska może przybrać kształt kociego oka lub jaskółki; może mieć różną grubość i długość. A do czego służy biała kredka? Ma ona znacznie więcej zastosowań. Skupmy się jednak na jej podstawowym przeznaczeniu. Białą kredką zaznaczamy tzw. linię wodną. Jest to brzeg dolnej powieki; mówiąc inaczej – miejsce przylegające do białka oka. Dlaczego białą kredką malujemy właśnie tę część oczu? Odpowiedź na to pytanie znają na pewno osoby z opadającymi powiekami. Zaznaczając linię wodną, optycznie powiększamy i otwieramy oczy, a makijażowi dodajemy elegancji. Ale czy znasz inne, dość nietypowe, zastosowania białej kredki?

Inne zastosowania białej kredki.

Za pomocą białej kredki optycznie oddalimy od siebie blisko osadzone oczy. Wystarczy, że w wewnętrznych kącikach narysujemy coś na kształt położonej literki „V”. Potem kosmetyk trzeba rozetrzeć, „wyciągając” biały kolor na dolną powiekę.

Białą kredką możesz również rozświetlić oczy. Nanieś odrobinę produktu w wewnętrznym kąciku oka, pod łukiem brwiowym i na dolnej powiece przy zewnętrznym kąciku oka. Całość rozetrzyj tak, by kosmetyk wtopił się w kolor skóry lub makijaż oczu i jednocześnie pozostał widoczny.

Jeżeli twoja baza pod cienie skończyła się, a ty zapomniałaś o kupnie drugiej, zastosuj białą kredkę. Pomaluj nią całą powiekę ruchomą i nanieś cienie. Dzięki takiej sztuczce oczy będą rozświetlone, cienie utrwalone, a spojrzenie nabierze głębi i wyrazistości.

A teraz pora na najbardziej nietypowe zastosowanie białej kredki. Jeżeli malujesz paznokcie (zwłaszcza ciemnymi kolorami lakierów), pewnie często zdarza ci się pobrudzić wewnętrzną stronę płytki przylegającą do opuszek palców. Można oczywiście użyć zmywacza do lakieru, ale paznokcie i tak będą bardzo ciemne. Wykorzystaj wtedy białą kredkę. Pomaluj nią wewnętrzną część płytki paznokcia, a palce i dłonie uzyskają ciekawy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!