Błędy w makijażu – sprawdź, czy malując się, nie dodajesz sobie lat!

Dodany w: Przez Redakcja

Dobrze wykonany makijaż koryguje niedoskonałości i ukrywa mankamenty urody, a jednocześnie podkreśla nasze naturalne piękno. Jednak bywa, że przesadzamy nawet podczas porannego makijażu i zamiast odejmować sobie lat – niepotrzebnie postarzamy się makijażem. Sprawdź, czy nie powielasz podstawowych błędów w makijażu i wystrzegaj się ich, by zawsze wyglądać młodo i pięknie.

Kosmetyki do makijażu stworzono po to, byśmy mogły pięknie wyglądać i podkreślać to, co w nas najlepsze. Niestety często używamy ich w nieodpowiedni sposób, najczęściej bez umiaru. Efekt niestety może być opłakany.

Podstawowe błędy w makijażu

1. Nieodpowiedni makijaż brwi

O błędach w makijażu brwi powstają osobne, opasłe artykuły, ponieważ my, kobiety często mamy problem z odpowiednim zdefiniowaniem ich kształtu. Często też nadmiernie je wyskubujemy i nieumiejętnie malujemy, przez co nie tylko tworzą niekorzystną asymetrię twarzy, ale tez wyglądają bardzo groteskowo. Bywa, ze nawet odcień kredki do brwi jest źle dobrany, przez co całość wygląda bardzo groteskowo a brwi zamiast być efektywną ramą dla całej twarzy – powodują dysonans. Jeśli masz problem w wyznaczaniu kształtu brwi oraz w poprawnym ich malowaniu – wuybierz się do kosmetyczki. Już po pierwszej wizycie Ty również nauczysz się nadać brwiom piękny kształt.
Pamiętaj też, by nie wyrywać ich za mocno – cienkie brwi przestały być modne, teraz królują grube i wyraźne, które odejmują lat i nadają dziewczęcego uroku.

2. Podkład – maska

Podkład do twarzy to najważniejszy kosmetyk do makijażu, wiec dobierz jego kolor, odcień, tonację i rodzaj bardzo starannie. Jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie – poproś o pomoc kosmetyczkę. Pamiętaj też, ze podkład może mieć różne funkcje i różne stopnie krycia. Na co dzień lepiej odpuścić sobie mocno kryjący podkład i sięgnąć po krem BB dobrej jakości (największą popularnością cieszą się koreańskie kremy BB, CC lub DD).Nie ma nic gorszego, niż nienaturalna maska z podkładu, który odznacza się an linii żuchwy!

3. Nadużywanie pudru

Znacie określenie “pudernica’? Tak mówi się o kobiecie, która bez opamiętania używa pudru do twarzy. Zaskakujące, ze ta predyspozycja do nadmiernego pudrowania cery nie maleje przez dziesięciolecia. Błędnie sądzimy ze im więcej pudru, tym dłużej wytrzymam makijaż. Niestety nie osiągamy wcale satynowej cery a jedynie mocno i nienaturalnie przypudrowaną buzię. Lepiej dołożyć w ciągu dnia odrobinę pudru niż nałożyć go zbyt wiele i już od razu wyglądać jak stolnica z mąką. Pamiętajmy też, ze nadmiar pudru zbiera się we wszelkich bruzdach i zmarszczkach, co tylko niepotrzebnie je podkreśla.

4. Za ciemne pomadki do ust

Owszem, dobrze jest podkreślić swoje usta, zwłaszcza gdy są kształtne, ale w zbyt ciemnej pomadce wybierz się na nocną imprezę, a na dzień wybierz delikatniejsze kolory, które nadają buzi wypoczętego i młodzieńczego wyglądu. Pamiętaj też, ze ciemne kolory pomadki optycznie pomniejszają usta, a to nie wygląda korzystnie.

5. Ciemne kolory pod oczami

Starając się odmłodzić za pomocą makijażu, rozważnie używaj kosmetyków do malowania oczu. Ciemne, grube kreski na dolnej powiece wyglądają tajemniczo i uwodzicielsko, ale… nie w świetle dnia, dlatego zrezygnuj z nich przy porannym makijażu. Mogą stworzyć efekt zmęczonego oka, podkreślić sińce i odjąć nam wizualnie lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!