Czy kobieta może golić twarz? Efekty i metody depilacji twarzy

Dodany w: Przez Redakcja

Golenie twarzy przez kobiety to temat dość kontrowersyjny. Panie, które depilują meszek, uważają, że kondycja ich skóry się poprawiła, a makijaż wygląda dużo lepiej. Czy rzeczywiście ten zabieg jest aż tak skuteczny?

Golenie twarzy – fakty i mity

Kiedy mówimy o goleniu twarzy u kobiet, nie mamy na myśli takiej czynności, którą dzień w dzień przeprowadzają panowie. Na twarzy pań włoski (mówiąc dokładniej meszek) nie są widoczne, ale mogą mieć ciemniejszy kolor i być dłuższe. Podczas depilowania twarzy warto pamiętać, żeby omijać krostki i aktywny trądzik.

Poza tym golenie twarzy daje efekt delikatnie złuszczający i wygładzający. Na twarzy nie odrastają ciemniejsze i grubsze włoski. Ilość zaskórników się zmniejsza, cera nie ma skłonności do zapychania. Oczywiście depilacja nie ma nic wspólnego z codzienna lub profesjonalna pielęgnacja twarzy.

Golenie twarzy a makijaż

Depilowanie twarzy może w znaczący sposób polepszyć robienie makijażu i jego wygląd. Na gładkiej buzi o wiele łatwiej rozcierają się kosmetyki zarówno sypkie, jak i płynne. Golenie twarzy będzie przydatne zwłaszcza wtedy, gdy robicie sobie zdjęcia w pełnym makijażu, bo taką macie na przykład pracę.

Czym golić twarz?

Najpopularniejszą metodą golenia włosów z twarzy jest zastosowanie jednorazowej maszynki. Najlepsza będzie ta z dużą ilością pasków nawilżających, które zapobiegną podrażnieniom i zaczerwienieniom. Ważne jest także zdezynfekowanie ostrzy przed użyciem, a po – zastosowanie na cerę łagodzącego i nawilżającego kosmetyku.

Drugim popularnym sposobem jest nitkowanie twarzy. Niechciane owłosienie usuwa się przy pomocy skręconej nitki. Jeżeli nigdy nie robiłaś takiego zabiegu, to idź do salonu kosmetycznego, gdzie zajmą się tobą profesjonaliści. Weź pod uwagę, że nitkowanie twarzy może być nieco bolesne.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie włosków z twarzy jest depilacja laserowa. Światło emitowane przez urządzenie uszkadza cebulkę włosa, co prowadzi do zaprzestania wzrostu. Taki rodzaj depilacji jest trwały, ale dla niektórych może być bolesny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!