Konturowanie twarzy na trzy sposoby. Jak używać kosmetyków, by uzyskać idealny kształt twarzy?

Dodany w: Przez Redakcja

Każda kobieta dąży do perfekcji. Tak jak w modzie idealną sylwetką jest klepsydra, tak w kosmetyce idealnym kształtem twarzy jest owal. Dążąc do uzyskania takiego wyglądu, stosuje się pewne kosmetyki i techniki modelowania twarzy. Należy przy tym przyjąć główną zasadę: rozjaśniamy te miejsca, które chcemy wyeksponować, a przyciemniamy te, które chcemy zakamuflować. Wszystkie kosmetyki nałożone na twarz (korektory, rozjaśniacze, bronzery, pudry) musimy dokładnie połączyć; w przeciwnym wypadku na skórze powstaną kolorowe plamy i smugi. Podczas konturowania twarzy używa się kilku rodzajów pędzli. Te duże służą do nanoszenia kosmetyków sypkich na większe partie twarzy, a za pomocą mniejszych aplikujemy produkty płynne w sposób punktowy.

Sposób numer jeden: wygląd klasyczny.

Przygotuj następujące kosmetyki: bronzer, rozświetlacz, róż do policzków w kamieniu i w płynie lub musie. Brzegi twarzy i grzbiet nosa zaznacz bronzerem. Użyj do tego szerokiego pędzla. Następnie zaaplikuj korektor w odcieniu jaśniejszym od podkładu. Kosmetyk nałóż na czubek nosa i brody, nad łukiem brwiowym oraz pod oczami, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu, a kończąc na zewnętrznych. Róż w płynie nanieś na kości policzkowe, a róż w kamieniu – na ich wierzchnią i przednią część. Całość dokładnie rozetrzyj.

Sposób numer dwa: rozświetlenie na co dzień.

Do wymodelowania twarzy w taki sposób potrzebne będą: korektor, połyskujący rozświetlacz (jaśniejsza wersja zwykłego rozświetlacza, wzbogacona świecącymi drobinkami), bronzer i płynny róż. Korektor połóż w wewnętrznych kącikach oczu i częściowo pod dolnymi powiekami. Bronzerem pomaluj środek czoła, brodę oraz kości policzkowe i grzbiet nosa na wysokości oczu (następnie kosmetyk poprowadź do czubka nosa). Rozświetlacz nanieś pod brwi, na wierzch kości policzkowych, nad górną wargę i środek brody. Różem zaznacz policzki (to miejsce, w którym pojawiają się twoje naturalne rumieńce). Nie zapomnij rozetrzeć wszystkich kosmetyków.

Sposób numer trzy: wygląd modelki.

Przygotuj pięć kosmetyków: korektor, rozświetlacz, bronzer, połyskujący rozświetlacz i róż do policzków w kamieniu. Pierwszy z wymienionych kosmetyków zaaplikuj pod oczami, na czole (ale tylko między brwiami i w formie dwóch poziomych kresek), pod łukiem brwiowym, na brodzie (narysuj trzy kreski: po obu stronach ust i pod dolną wargą) i przy płatkach nosa. Rozświetlaczem pomaluj miejsce przy wewnętrznych kącikach oczu. Bronzerem wymodeluj brodę, kości policzkowe, skronie i boki czoła. Połyskującym rozświetlaczem zaznacz grzbiet nosa i miejsce pod oczami (od zewnętrznych kącików oczu do połowy dolnej powieki; kosmetyk powinien łączyć się z rozświetlaczem. Ostatni z wymienionych kosmetyków nałóż na kości policzkowe. Kosmetyki dokładnie połącz ze sobą.

Który sposób konturowania twarzy najbardziej ci odpowiada?

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!