Konturowanie twarzy na trzy sposoby. Jak używać kosmetyków, by uzyskać idealny kształt twarzy?

Dodany w: Przez Redakcja

Każda kobieta dąży do perfekcji. Tak jak w modzie idealną sylwetką jest klepsydra, tak w kosmetyce idealnym kształtem twarzy jest owal. Dążąc do uzyskania takiego wyglądu, stosuje się pewne kosmetyki i techniki modelowania twarzy. Należy przy tym przyjąć główną zasadę: rozjaśniamy te miejsca, które chcemy wyeksponować, a przyciemniamy te, które chcemy zakamuflować. Wszystkie kosmetyki nałożone na twarz (korektory, rozjaśniacze, bronzery, pudry) musimy dokładnie połączyć; w przeciwnym wypadku na skórze powstaną kolorowe plamy i smugi. Podczas konturowania twarzy używa się kilku rodzajów pędzli. Te duże służą do nanoszenia kosmetyków sypkich na większe partie twarzy, a za pomocą mniejszych aplikujemy produkty płynne w sposób punktowy.

Sposób numer jeden: wygląd klasyczny.

Przygotuj następujące kosmetyki: bronzer, rozświetlacz, róż do policzków w kamieniu i w płynie lub musie. Brzegi twarzy i grzbiet nosa zaznacz bronzerem. Użyj do tego szerokiego pędzla. Następnie zaaplikuj korektor w odcieniu jaśniejszym od podkładu. Kosmetyk nałóż na czubek nosa i brody, nad łukiem brwiowym oraz pod oczami, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu, a kończąc na zewnętrznych. Róż w płynie nanieś na kości policzkowe, a róż w kamieniu – na ich wierzchnią i przednią część. Całość dokładnie rozetrzyj.

Sposób numer dwa: rozświetlenie na co dzień.

Do wymodelowania twarzy w taki sposób potrzebne będą: korektor, połyskujący rozświetlacz (jaśniejsza wersja zwykłego rozświetlacza, wzbogacona świecącymi drobinkami), bronzer i płynny róż. Korektor połóż w wewnętrznych kącikach oczu i częściowo pod dolnymi powiekami. Bronzerem pomaluj środek czoła, brodę oraz kości policzkowe i grzbiet nosa na wysokości oczu (następnie kosmetyk poprowadź do czubka nosa). Rozświetlacz nanieś pod brwi, na wierzch kości policzkowych, nad górną wargę i środek brody. Różem zaznacz policzki (to miejsce, w którym pojawiają się twoje naturalne rumieńce). Nie zapomnij rozetrzeć wszystkich kosmetyków.

Sposób numer trzy: wygląd modelki.

Przygotuj pięć kosmetyków: korektor, rozświetlacz, bronzer, połyskujący rozświetlacz i róż do policzków w kamieniu. Pierwszy z wymienionych kosmetyków zaaplikuj pod oczami, na czole (ale tylko między brwiami i w formie dwóch poziomych kresek), pod łukiem brwiowym, na brodzie (narysuj trzy kreski: po obu stronach ust i pod dolną wargą) i przy płatkach nosa. Rozświetlaczem pomaluj miejsce przy wewnętrznych kącikach oczu. Bronzerem wymodeluj brodę, kości policzkowe, skronie i boki czoła. Połyskującym rozświetlaczem zaznacz grzbiet nosa i miejsce pod oczami (od zewnętrznych kącików oczu do połowy dolnej powieki; kosmetyk powinien łączyć się z rozświetlaczem. Ostatni z wymienionych kosmetyków nałóż na kości policzkowe. Kosmetyki dokładnie połącz ze sobą.

Który sposób konturowania twarzy najbardziej ci odpowiada?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!