Na czym polega manicure japoński? Manicure japoński krok po kroku

Dodany w: Przez Redakcja

Rozdwajające się, łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. Japonki znalazły na niego sposób czterysta lat temu. Na czym polega manicure japoński i jak go wykonać krok po kroku? Jakie są efekty zabiegu? Lepiej przeprowadzić go w domu czy w salonie?

Na czym polega manicure japoński?

Manicure japoński jest stosowany przez Japonki od czterystu lat. Sprawia, że paznokcie są odżywione, a także zdrowo i efektownie błyszczą. Metodę opracowała japońska firma P.Shine, której manicure japoński zawdzięcza swoją alternatywną nazwę („manicure p. shine”).

Japoński manicure polega na energicznym wcieraniu pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokcia oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. Pasta ma charakterystyczny zielony kolor oraz zawiera substancje, które odżywiają i wzmacniają paznokcie, a także nadają im wyjątkowy blask różowej perły. Takie właściwości mają witaminy A i E, krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli i keratyna.

Zanim wetrzemy w paznokcie pastę i pokryjemy je pudrem, musimy zmatowić płytkę pilnikiem. W ten sposób odsłonimy kanaliki prowadzące w jej głąb i umożliwimy wniknięcie w nie pasty. Aby ją w nich zatrzymać, należy wmasować w paznokcie niewielką ilość specjalnego pudru.

Cały sekret tkwi w umiejętnym wcieraniu pasty i pudru: w tym samym kierunku i z wykorzystaniem polerek ze skóry jelonka; zielona służy do wcierania pasty, a różowa – do pudru. Podczas zabiegu nie stosuje się metalowych pilników do paznokci i nie wycina się skórek.

Manicure japoński – krok po kroku

Aby wykonać manicure japoński w domu, będziemy potrzebować:

  • dwustronnego pilnika do skracania i matowienia paznokci przed zabiegiem,
  • plastikowej szpatułki do nakładania pasty i pudru P.Shine na polerkę oraz do odpychania skórek przed zabiegiem,
  • pasty P.Shine, którą należy wetrzeć w naturalną płytkę paznokciową energicznymi ruchami za pomocą przeznaczonej do tego zielonej polerki,
  • pudru, który wcieramy w naturalną płytkę paznokcia energicznymi ruchami za pomocą różowej polerki. Dzięki temu składniki zawarte w paście mogą swobodnie wniknać w płytkę.

Zabieg trwa około 40 minut i należy go powtarzać co 3 tygodnie.

Manicure japoński – efekty

Manicure japoński to metoda, która odżywia i wzmacnia naturalne paznokcie oraz nadaje im zdrowy i efektowny połysk różowej perły. Dzieje się tak dzięki zawartym w paście naturalnym składnikom: witaminie A i E, keratynie, pyłkowi pszczelemu oraz krzemionce z Morza Japońskiego. Manicure japoński jest szczególnie polecany w przypadku kruchych, łamliwych i rozdwajających się paznokci.

Efekt zabiegu jest widoczny od razu po jego wykonaniu. Aby był trwały, należy go powtarzać 3-4 razy w odstępie 3 tygodni.

Manicure japoński – domu czy w salonie?

Manicure japoński to zabieg, który jest przeprowadzany w wielu gabinetach kosmetycznych. Równie dobrze można zaopatrzyć się w zestaw do jego samodzielnego wykonywania. W tym celu warto udać się do punktów zaopatrzenia dla kosmetyczek lub ewentualnie poszperać w Internecie. W drugim przypadku należy zachować czujność, bo produkt kupiony online może nie być oryginalny. Zastosowanie plastikowych polerek zamiast naturalnych i inne przekłamania nie tylko wypaczają ideę zabiegu, lecz także mogą nie sprostać zadaniu.

Manicure japoński a manicure hybrydowy

Bezpośrednio po wykonaniu manicure’u japońskiego nie należy malować paznokci lakierem ani stosować manicure’u hybrydowego, ponieważ płytka jest wtedy zbyt natłuszczona. Z tego powodu warto odczekać dwa dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!