Najlepsze wcierki na wypadanie włosów i przyspieszenie wzrostu

Dodany w: Przez Redakcja

Tuż obok olejków to najpopularniejszy i najskuteczniejszy kosmetyk na porost włosów – wcierka. Jest bardzo łatwa w użyciu, a do tego można przygotować ją w domu. Nie tylko przyspiesza wzrost włosów, ale też zapobiega ich wypadaniu. Jakie są inne zalety wcierek do włosów? Sprawdź.

wcierka-do-wlosow.jpg

Jest wiele metod na piękne i długie włosy, a jedną z nich jest stosowanie wcierek. I nie chodzi tutaj tylko o wcieranie olejków i masaż skóry głowy, choć to jeden z lepszych pomysłów. Olejowanie włosów to temat wyeksploatowany do granic możliwości, natomiast wcierkom nadal poświęca się mało uwagi. Niesłusznie, bo mają wiele zalety!

WCIERKI DO WŁOSÓW

Regularne używanie wcierki do włosów to rewelacyjny sposób na odżywienie skóry głowy. To z niej wyrastają wszystkie nasze włosy, dlatego tym lepiej, im jest zdrowsza. Wcierka do włosów jest lżejsza od oleju i zdecydowanie lepiej się wchłania, do tego nie obciążając włosów u ich nasady. Prosty sposób użycia i skuteczność to największe zalety wcierek. Warto też zwrócić uwagę na to, że nie ma drugiego tak skoncentrowanego na cebulkach włosów sposobu pielęgnacji. Wcierek nie stosujemy na całych włosach, bo to w cebulce zaczyna się ich życie. Skupienie się na skórze głowy to najlepszy sposób na dogłębne, intensywne i długotrwałe działanie.

Jak działa wcierka do włosów?

  • odżywia i nawilża skórę głowy,
  • reguluje wydzielanie sebum,
  • zahamowuje wypadanie włosów,
  • przyspiesza ich wzrost,
  • pozytywnie wpływa na kondycję włosów.

Jak stosować wcierki do włosów?

Sposób użycia wcierki jest bardzo prosty i warunkuje jej działanie. Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyk po prostu… wciera się w skórę głowy. Jak to zrobić?

Zazwyczaj wcierka jest płynna, dlatego może się wydawać, że jest trudna w aplikacji. Warto wybierać wcierki w mgiełce, którymi można spryskać skórę głowy i włosy u nasady. Wówczas pozostaje tylko rozetrzeć produkt opuszkami palców i masować skalp przez kilkanaście minut (lub tylko kilka – to zależy, ile mamy czasu). Dobra wcierka do włosów powinna się w całości wchłonąć, ponieważ bazuje na hydrolatach i nie zawiera tłustych olejów.

Jeśli wcierka nie ma atomizera, wylewamy jej odrobinę na dłoń, rozcieramy i zaczynamy wcierać w skórę głowy. Jeśli wcierka do włosów ma zakraplacz lub pipetę, możemy „wylać” odrobinę od razu na czubek głowy i dopiero zacząć masaż. W każdym przypadku stosowanie wcierki do włosów jest bardzo proste.

JAKA JEST NAJLEPSZA WCIERKA DO WŁOSÓW?

Do wyboru mamy dwie opcje:

  • gotowa wcierka do włosów kupiona w aptece/drogerii,
  • domowa wcierka do włosów przygotowana samodzielnie.

Zdecydowanie częściej decydujemy się na samodzielne wykonanie wcierki, zwłaszcza że gotowych produktów tego rodzaju nie jest jeszcze tak dużo. Wśród gotowców najpopularniejsza jest bursztynowa wcierka do włosów Jantar lub wcierki pokrzywowe i łopianowe. Warto jednak uważać na to, co się kupuje, bo większość gotowych wcierek ma w swoim składzie alkohol i konserwanty. Przygotowanie swojego kosmetyku jest lepsze, bo będzie on naturalny i całkowicie eko. Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić wcierkę do włosów.

Wcierka do włosów bez alkoholu

Domowe wcierki na porost włosów są lepsze, ponieważ nie zawierają składników szkodliwych. Jednym z takich jest alkohol. Czemu szkodzi włosom? Z jednej strony pomaga składnikom aktywnym wnikać do wnętrza włosów, ułatwiając absorpcję. Z drugiej jednak jest to silnie drażniący i wysuszający produkt. Może przesuszać skórę i włosy, a w konsekwencji prowadzić do ich wypadania, zamiast szybszego wzrostu. Dlatego tak ważne jest, aby czytać składy wcierek do włosów i wybierać te naturalne. Albo zrobić sobie domową wcierkę.

Jak zrobić wcierkę do włosów?

Sposób przygotowania wcierki zależy od tego, jakich składników użyjemy.

Domowe wcierki do włosów to najczęściej robi się z ziół, dlatego prostym sposobem jest zrobienie naparu. Zalewamy zioła wrzątkiem, zaparzamy pod przykryciem, odcedzamy i studzimy. Tak przygotowany napar możemy wzbogacić np. o olejki lub przyprawy pobudzające krążenie mikroskórne. Dodajemy je po przestudzeniu. Składniki, które nie dają się łatwo zaparzyć, możemy obgotować. Wówczas odlewamy wodę, w której się gotowały, studzimy i mamy gotową wcierkę. Najprostszy sposób przygotowania wcierki to wyciśnięcie soku – jednak nie ze wszystkiego da się go wycisnąć.

Najlepsze domowe wcierki na porost włosów to:

  • wcierka do włosów z pokrzywy
  • wcierka do włosów z kozieradki
  • wcierka do włosów z czarnej rzepy
  • wcierka do włosów z cebuli
  • wcierka do włosów ze skrzypu
  • wcierka do włosów z siemienia lnianego
  • wcierka do włosów z łopianu.

Wcierka do włosów dla… mężczyzn!

Oczywiście mężczyźni również mogą stosować wcierki, choć pewnie większość panów nie zainteresuje się nawet takim tematem. Dobra wcierka do włosów pozwala zahamować łysienie (u mężczyzn pojawia się ono bardzo wcześnie) i zagęszcza włosy. Wystarczy wcierać wybrany kosmetyk lub domową mieszankę we włosy np. przed każdym ich myciem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!