Jak dbać o suche włosy? Plan pielęgnacji włosów i skóry głowy

Dodany w: Przez Redakcja

Włosy suche wymagają zastosowania specjalistycznej pielęgnacji. Rozdwojone końcówki, brak połysku, szorstkość, łamliwość i suchość. Właśnie z takimi problemami będziesz musiała się zmierzyć. Jak najlepiej to zrobić? Ustal program pielęgnacyjny włosów rozpisany na tygodnie i miesiące.

Po co układać plan pielęgnacji włosów suchych?

Plan pielęgnacji włosów ułatwia życie. Jeżeli zmagasz się z jakimś problemem dotyczącym kondycji i zdrowia włosów lub skóry głowy, to rozpisanie planu i wypisanie najważniejszych kosmetyków zdecydowanie ułatwi ci codzienną pielęgnację. Poza tym łatwiej będzie ci określić potrzeby twoich pasemek i dopasować do nich produkty. Lepiej zdefiniujesz, czy twoje włosy są suche, potrzebują regeneracji i składników odżywczych, należy wygładzić i ujarzmić.

Co powinien zawierać plan pielęgnacji suchych włosów?

Ważne jest, żeby kosmetyki do pielęgnacji suchych włosów zawierały trzy podstawowe składniki: emolienty, proteiny i humektanty. A to dlatego, że włosy potrzebują: odbudowy (protein), nawilżenia (humektantów) i zabezpieczenia (emolienty).

Plan pielęgnacji suchych włosów powinien wyglądać następująco:

  • szampon z łagodnymi detergentami do częstego mycia;
  • szampon z oczyszczającymi detergentami do mocnego oczyszczania;
  • maska proteinowa do stosowania prawie każdego dnia;
  • odżywka emolientowo-humektantowa;
  • odżywka przeznaczona do włosów blond;
  • olejowanie włosów raz w tygodniu;
  • peeling skóry głowy raz w tygodniu.

Jak ułożyć i rozpisać plan pielęgnacyjny?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest przygotowanie pisemnego planu i zaznaczenie w nim różnymi kolorami kosmetyków i dni, w których będziesz ich używać. Zrób listę, z której przy każdym myciu głowy będziesz odhaczała kolejne punkty. Równie dobrze możesz plan pielęgnacji rozpisać na cztery tygodnie. To rozwiązanie jest bardziej czytelne zwłaszcza dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!