Jak dbać o włosy po rozjaśnianiu? Kilka przydatnych sposobów pielęgnacji zniszczonych włosów

Dodany w: Przez Redakcja

Rozjaśnianie może bardzo zaszkodzić włosom. Rozdwojone końcówki, przesuszenie, osłabienie – to tylko niektóre negatywne skutki tego zabiegu. Jeżeli chcesz uniknąć takich nieprzyjemności, to sprawdź, jak zadbać o rozjaśnione włosy. Poznaj kilka naturalnych i typowo kosmetycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Olejowanie włosów

To już klasyka, jeśli chodzi o pielęgnację zniszczonych włosów. Olejowanie włosów stosuje się nie tylko w przypadku uszkodzeń spowodowanych rozjaśniaczami, lecz także wtedy, gdy pasemka wymagają między innymi wygładzenia, nabłyszczenia i odżywienia. Do olejowania włosów użyj gotowych produktów lub przygotowanej przez siebie mieszanki olejków. Pamiętaj, żeby olejek dobrać do porowatości włosów. Olejowanie wystarczy przeprowadzać raz na tydzień przed myciem głowy, a pierwsze efekty zobaczysz po kilku tygodniach. Olejek drogeryjny lub własną mieszanką możesz wzbogacić naftą kosmetyczną lub ziołowymi preparatami.

Jak myć głowę?

Dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem najlepsze będzie mycie metodą OMO: odżywka – mycie – odżywka. Najpierw należy zwilżyć włosy i nałożyć na nie odżywkę lub maskę i lekko ją spienić. Następnie szamponem myjemy skórę głowy – kosmetyku nie nakładamy na pasemka. Podczas spłukiwania piana nie pokrywa bezpośrednio końcówek włosów i tym samym nie wysusza ich, lecz jednocześnie usuwa nałożoną wcześniej odżywkę lub maskę. Po odsączeniu nadmiaru wody na włosy można zaaplikować odżywkę bez spłukiwania.

Odżywki i maski do włosów

Ich zadaniem jest poprawienie kondycji włosów zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Odżywki i maski zapewniają włosom wiele składników odżywczych, zapobiegają rozdwajaniu końcówek, przesuszeniu i innym uszkodzeniom wynikającym z częstej stylizacji termicznej lub chemicznej czy warunków atmosferycznych.

Kosmetyki termoochronne

Przydadzą ci się wtedy, gdy często suszysz, prostujesz lub kręcisz włosy. Zadaniem tych produktów jest zabezpieczenie pasemek przed gorącym powietrzem i wysoką temperaturą. Kosmetyki termoochronne mogą mieć postać sprayu, mgiełki, olejku, serum. Stosuje się je w niewielkiej ilości po umyciu głowy, na mokre lub wilgotne włosy. Następnie pasemka rozczesuje się i suszy lub prostuje. Po zabiegu pasemka są gładkie i nabłyszczone, a co najważniejsze zdrowe i piękne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!