Jak zwiększyć objętość włosów? Praktyczne sposoby na ładniejszą fryzurę

Dodany w: Przez Redakcja

Wstajesz rano i… bad hair day? Twoim włosom brakuje objętości, są oklapnięte i nie można ich w żaden sposób ułożyć? Jeśli i ty masz takie problemy, to sprawdź, jak zwiększyć objętość włosów i prawie wcale się przy tym nie napracować.

Afro i loki dla opornych

Zrobienie loków lub afro to czasochłonna i wymagająca sporych umiejętności manualnych sprawa. Tymczasem w bardzo prosty sposób można obejść tę metodę. Pierwszy sposób to zrobienie loczków bez użycia wałków i papilotów. Jest polecany osobom z półdługimi włosami, które mają tendencję do kręcenia się i falowania. Na umyte i wysuszone włosy zaaplikuj kosmetyk utrwalający skręt. Następnie wydziel równe pasma, owiń je wokół własnej osi i przypnij wsuwką. Rano uzyskasz burzę gęstych loków, które należy utrwalić lakierem. Drugi sposób to zaplecenie czystych i wysuszonych włosów w małe dobierane warkocze na całej głowie. Zaplataj je ściśle i mocno – ich rozmiar powinien być naprawdę niewielki. Uzyskaną fryzurę utrwal lakierem.

Większa objętość włosów

Na umyte i wysuszone włosy nałóż utrwalający kosmetyk, a następnie wybierz jedną z trzech opisanych poniżej metod zwiększenia objętości włosów. Każda opiera się na upięciu i zostawieniu takiej fryzury na noc.

Włosy zaczesujemy do tyłu i wiążemy w luźny kok. Rano rozwiąż pasemka, a uzyskaną fryzurę utrwal lakierem. Jeżeli na linię czoła i włosów założysz opaskę, to uzyskasz włosy uniesione do góry i z nieco większą objętością. Jeśli natomiast chcesz, żeby twoja fryzura miała większą objętość, to zrezygnuj z opaski na rzecz kilku koczków zaplatanych już przy linii czoła.

Kolejna propozycja spodoba się osobom z półdługimi i długimi. Polega na wydzielenie małych pasemek i związaniu ich w kucyki tuż przy skórze głowy. Pamiętaj, żeby te maleńkie końskie ogony nie były zbyt mocno związane, bo mogłyby ci sprawiać ból i dyskomfort podczas snu. Rankiem zdejmij gumki i wymodeluj włosy.

Do ostatniej metody uczesania potrzebne ci będą wsuwki, wałki i kosmetyk odbijający włosy od nasady. Pasemka umyj, wysusz i nałóż na nie produkt, który zwiększy ich objętość. Następnie wydziel pasemka i zaczesuj je kolejno na lewą stronę głowy, a potem na prawą stronę. Końce pasemek nawiń na wałki, podepnij i połóż się spać. Rankiem twoja fryzura zyska większą objętość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!