Żel do włosów. Jak go używać, żeby mieć sprężyste loki?

Dodany w: Przez Redakcja

Żel do włosów to jeden z wielu kosmetyków do stylizacji. Niestety bardzo często pomijany ze względu na to, że użyty w niewłaściwy sposób może sklejać włosy. Jak nakładać żel na włosy, żeby uzyskać efekt miękkich, sprężystych i trwałych loków? Oto krótki poradnik dla wszystkich tych włosomaniaczek, którym z „żelowaniem” włosów jest jeszcze nie po drodze.

Mało kto wie, że żel do włosów to świetny kosmetyk do tego, żeby podkreślić skręt loków. Niesłusznie kojarzymy go tylko z latami 90. XX i krótkimi fryzurami stawianymi właśnie na gęsty żel. Sztywne pazurki i uczesania w stylu chłopców z boysbandów to nie jest to, do czego przeznaczone są żele do włosów. Tak naprawdę najlepiej sprawdzają się właśnie w podkreślaniu fal i loków.

Jak podkreślić loki żelem?

Pierwsze, o czym warto pomyśleć, to wybór odpowiedniego żelu do włosów. Mimo że nie jest to kosmetyk pielęgnacyjny, a przeznaczony do stylizacji, to warto stosować taki z dobrym składem, który nie wysuszy włosów. Coraz łatwiej dostępne są naturalne żele do włosów, dzięki którym możemy stylizować pasma bez żadnej szkody dla nich. Bezpieczna stylizacja jest ważna.

Reszta to już tylko odpowiednia technika i stosowanie się do instrukcji krok po kroku zamieszczonej poniżej. Warto pamiętać tylko o zasadzie, że stylizujemy zawsze na mokro, a odgniatamy na sucho. To oznacza, że żel nakładamy na wilgotne włosy, następnie je suszymy, a dopiero po wysuszeniu odgniatamy nieco usztywnione włosy dłońmi zwilżonymi kroplą olejku.

Żel do włosów – aplikacja krok po kroku

Jak stosować żel do włosów, żeby podkreślić ich skręt i nie skleić pasm w nieestetyczne strąki? To całkiem proste, o ile znamy tych kilka kroków.

1. Umyj włosy i odciśnij z nadmiaru wody.

Stylizujemy zawsze na mokro. Najczęstszy z błędów to stosowanie żelu do włosów na suche pasma – w ten sposób łatwo je skleić i efekt nigdy nie będzie odpowiedni. Najważniejsze jest, żeby żel stosować na wilgotne włosy po umyciu. To pierwsze krok do sukcesu w stylizacji.

2. Nałóż odrobinę żelu na włosy.

Najpierw należy nabrać i rozprowadzić żel między dłońmi. Wystarczy 1 porcja wielkości groszka na 1 pasmo włosów. Następnie kosmetyk stylizujący nakładamy na mokre włosy sekcja po sekcji, rozprowadzając go bardzo dokładnie od nasady włosów aż po same końcówki. Obowiązuje tutaj zasada „im mniej, tym lepiej”.

3. Wysusz włosy suszarką z dyfuzorem.

W kolejnym kroku należy dognieść pasma do skóry i wysuszyć je suszarką z dyfuzorem. Można robić to z opuszczoną głową i włosami opadającymi do podłogi, a można też suszyć je standardowo. Bardzo ważny jest jednak dyfuzor, bo on utrwala skręt włosów. Włosy można też dognieść do skóry dłońmi i pozostawić do wyschnięcia naturalnie, np. zawijając je w ręcznik.

4. Rozgnieć włosy odrobiną olejku.

Na wysuszeniu włosów nie można poprzestać, ponieważ loki będą trwałe, ale przy tym posklejane. Konieczne jest więc rozgniecenie, poluzowanie i rozczesanie loków palcami (to ważne: nie szczotką!). Najlepiej wcześniej rozprowadzić w dłoniach kroplę olejku i serum, dzięki któremu włosy odzyskają miękkość.

Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!