4 domowe sposoby na piękne, zdrowe i gładkie stopy 

Dodany w: Przez Redakcja

Stopy są często pomijaną częścią ciała w codziennej pielęgnacji. Często zapominamy, by zapewnić im odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. Efektem tego są suche i popękane stopy. Choć o stopy powinnyśmy dbać cały rok, to przypominamy sobie o nich najczęściej wiosną i latem, gdy chcemy założyć odkryte buty. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale. Przedstawiamy domowe sposoby jak prawidłowo dbać o stopy, aby były piękne, zdrowe i gładkie.

1 sposób na piękne, zdrowe i gładkie stopy – kąpiele 

Oprócz codziennej kąpieli warto od czasu do czasu zrobić specjalną kąpiel dla stóp. W tym celu do miski z ciepłą wodą dodaj kilka łyżek soli kuchennej lub sody oczyszczonej. Następnie zanurz stopy w tym roztworze i mocz je przez około 20 minut. Taka kąpiel przyniesie ulgę po całym dniu i zrelaksuje nas. Oprócz tego stopy staną się gładsze, a obrzęki zredukowane.

2 sposób na piękne, zdrowe i gładkie stopy – peelingi 

Peeling twarzy i peeling całego ciała to dla nas codzienność. Mało z nas natomiast stosuje także peeling stóp. A to właśnie peeling sprawi, że nasza skóra będzie gładsza, a martwy naskórek usunięty. Oprócz tego taki zabieg znacząco poprawia krążenie. Warto raz w tygodniu serwować naszym stopom peeling. Tak jak w przypadku peelingów do twarzy i ciała, możemy kupić gotowy produkt, bądź sporządzić go samodzielnie.

Polecamy szczególnie dwa domowe peelingi do stóp: 

  • 2 łyżki świeżo zmielonej kawy + 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 3 łyżki sody oczyszczonej + 1 łyżka wody

W obu przypadkach mieszamy ze sobą składniki, nakładamy mieszankę na stopy, robimy masaż przez około 10 minut i spłukujemy.

3 sposób na piękne, zdrowe i gładkie stopy – nawilżenie

Codziennie wieczorem oprócz kremu do twarzy, stosuj również krem do stóp. Suchość i pękanie stóp najczęściej wynika właśnie z braku odpowiedniego nawilżenia. Wybierz krem nawilżający, może być dedykowany stopom, ale wcale nie musi. Wybierz taki, który w składzie ma mocznik – świetnie wygładza skórę i rozpuszcza martwe komórki, dodatkowo możesz do kremu dodać kilka kropel witaminy A, to tylko wzmocni jego działanie.

4 sposób na piękne, zdrowe i gładkie stopy – usuwanie martwego naskórka 

Wcześniej wymienione trzy sposoby mają na celu nie tylko leczeniu, ale także zapobieganiu. Ten czwarty sposób na piękne, gładkie i zdrowe stopy jest najbardziej doraźny i najpopularniejszy. Sprawdź jednak, czy dobrze usuwasz martwy naskórek. Jeśli używasz w tym celu pumeksu to…skończ z tym natychmiast!

Od lat podolodzy są zgodni, ze pumeks zapewnia więcej szkody niż pożytku. Już spieszymy z wyjaśnieniami:

  • w pumeksie mogą rozwijać się bakterie i drobnoustroje
  • pumeks zbyt ostro postępuje z naszą skórą i może powodować zaczerwienienia, a nawet rany
  • pumeks ściera nawet właściwą warstwę naskórka, a w efekcie skóra się broni i naskórek zaczyna narastać jeszcze bardziej

Jak widzicie korzystając z pumeksu zapewniamy sobie efekt odwrotny od zamierzonego. Zamiast pumeksu podolodzy i kosmetolodzy radzą używać tarki drobnoziarnistej. Na rynku dostępne są tarki dwustronne – z dwoma rodzajami ziaren i taka będzie najlepsza dla naszych stop. Jeśli chodzi o częstość mechanicznego usuwania naskórka, to powinno się to robić maksymalnie raz na trzy lub cztery tygodnie. W tym przypadku jeśli będziesz robić to zbyt często to tylko pobudzisz naskórek do szybszego odrostu.

Warto wiec być regularnym i systematycznym w pozostałych trzech sposobach, ostatni zaś wykonywać jedynie od czasu do czasu, a na pewno będziemy się cieszyć pięknymi, zdrowymi i gładkimi stopami. 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!