Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Dodany w: Przez Redakcja

Wybór odpowiedniej fryzury podkreśli zalety twojej twarzy i skutecznie ukryje jej wady. Aby prawidłowo to zrobić, określić trzeba kształt buzi i sprawdzić, które uczesanie będzie dla ciebie najlepsze. Sprawdź, jaka fryzura pasuje do twarzy owalnej, kwadratowej, pociągłej, okrągłej i w kształcie serca.

Twarz owalna a rodzaj fryzury

Do twarzy owalnej będą pasować prawie wszystkie fryzury. Możesz mieć długie włosy, równo przyciętą grzywkę, miękkie loczki, uczesanie w stylu bob lub krótkie włosy. Jeżeli masz owalną, to jesteś prawdziwą szczęściarą.

Twarz kwadratowa – uczesanie

Przy kwadratowej twarzy możesz pozwolić sobie na różne długości. Ważne jest jednak, żeby fryzura była asymetryczna, bo to odwróci uwagę od mocno zarysowanej żuchwy. Włosy zebrane do tyłu wysmulką buzię, a postrzępione grzywki dodadzą jej lekkości. Unikać należy prostych grzywek, które poszerza optycznie twarz.

Fryzura a twarz pociągła

Przy twarzy pociągłej dobrze się sprawdzą włosy obcięte na boba lub ścięte do linii brody.  Taka fryzura zapewni buzi właściwe proporcje. Włosy powinny mieć także większą objętość, a grzywka musi być obcięta na równo – wtedy optycznie skróci twarz.

Uczesanie dla twarzy w kształcie serca

Dla osób z twarzą w kształcie serca dobrze się sprawdzą cieniowane i strzępione fryzury. Ostro zarysowana broda zostanie zrównoważona przez nierówne pasemka opadające na policzki. Dobrze jest także zdecydować się na różnorodne grzywki: krótkie, długie, rzadkie i gęste.

Twarz okrągła a fryzura

Najlepszym rozwiązaniem będzie cięcie w stylu długiego boba, bez grzywki lub z bardzo długą grzywką, która wyszczupli boki twarzy. Unikaj mocno cieniowanych fryzur i ciężkich grzywek opadających na całe czoło. Dobrze sprawdzi się za to grzywka zaczesana na bok i wycieniowana.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!