5 rzeczy, które powinnaś robić, żeby mieć śnieżnobiały uśmiech

Dodany w: Przez Redakcja

Jest wiele sposobów na wybielenie zębów. Najłatwiej sięgnąć po wybielającą pastę do zębów, ale czasami to za mało. Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, żeby marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu stało się rzeczywistością. To proste!

Jak dbasz o zęby? Myjesz je rano i wieczorem? Bardzo często to za mało, żeby móc powiedzieć z dumą “mam śnieżnobiałe zęby”. Co jeszcze możesz zrobić?

5 SPOSOBÓW NA BIAŁE ZĘBY

1. Zamień zwykłą pastę do zębów na tę wybielającą.

Pierwszy i najważniejszy krok na drodze do śnieżnobiałego uśmiechu to oczywiście stosowanie wybielającej pasty do zębów. Czyli jakieś? Dobra pasta wybielająca powinna zawierać składniki, które są w stanie zetrzeć osad i zmniejszyć przebarwienia na zębach. Najczęściej są to wodorowęglan sodu i nadtlenek wodoru, ale coraz częściej do past wybielających dodaje się węgiel aktywny. Taką czarną pastę do wybielania zębów można zrobić samodzielnie, dodając do zwykłej pasty pokruszony węgiel (można go kupić w aptece).

2. Używaj nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej.

Bardzo dużym problemem z higieną jamy ustnej jest to, że ograniczamy się tylko do mycia zębów szczoteczką, podczas gdy resztki jedzenia i zanieczyszczenia gromadzą się również w przestrzeniach międzyzębowych, na języku i na policzkach. Wszystko to ma wpływ na późniejsze zdrowie zębów oraz ich wygląd. Po myciu zębów warto sięgnąć więc jeszcze po nić dentystyczną, a także płyn do płukania jamy ustnej – tylko w ten sposób na 100% pozbędziemy się tego wszystkiego, co może powodować próchnicę oraz odbarwiać zęby.

3. Żuj gumę bez cukru po każdym posiłku.

Warto mieć świadomość tego, że zanieczyszczenia w jamie ustnej gromadzą się przez cały dzień, więc mycie zębów raz czy dwa dziennie to za mało. Nie zawsze mamy jednak możliwość umyć zęby po każdym posiłku, więc warto wykorzystać coś w zamian np. gumę do żucia. Uwaga: ważne jest, żeby była to guma bez cukru, bo nie ma wtedy szkodliwego wpływu na zęby. Żucie gumy to sposób na szybkie oczyszczenie zębów w trakcie dnia, bo poza tym, że guma zbiera zanieczyszczenia z ich powierzchni i może działać trochę jak peeling, to pobudza też produkcję śliny, a ta ma przecież właściwości antybakteryjne.

4. Ogranicz picie kawy, herbaty, wina i kolorowych napojów.

Chcesz mieć białe zęby? Higiena jamy ustnej to podstawa, ale to nie wszystko. Ogranicz spożywanie napojów, które mają tendencję do odbarwiania płytki nazębnej. Są to przede wszystkim kawa oraz czarna herbata, ale też czerwone wino czy kolorowe oranżady z dużą ilością barwnika. Zamień je na czystą wodę lub wodę z cytryną, bo z uwagi na dużą zawartość witaminy C ma ona właściwości rozjaśniające. Możesz pić też zieloną lub białą herbatę, bo nie odbarwiają one zębów, za to są bogate w antyoksydanty.

5. Jedz świeże owoce np. jabłka i truskawki.

Dobrym nawykiem, jeśli chodzi o dbanie o zęby, jest też częstsze jedzenie świeżych warzyw. Dlaczego świeżych, a nie np. tych w formie soków? Bo oprócz tego, że owoce zawierają kwasy, które mają działanie złuszczające i potrafią skutecznie oczyścić zęby, to podczas gryzienia działają też jak naturalny peeling. Na przekąskę zamiast batonika z lepką czekoladą warto więc wybrać świeże jabłko – z pożytkiem dla zdrowia i dla zębów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!