Czy wiesz, że pielęgnacja skóry pod oczami jest bardzo istotna? To delikatny obszar, na którym szybko pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Cienka i delikatna skóra pozbawiona gruczołów łojowych wymaga specjalnej troski, więc na nic zda się ten sam krem do twarzy i pod oczy. Jak dbać o skórę pod oczami?
Skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Wszystko dlatego, że nie ma tu żadnych gruczołów łojowych, w związku z czym bardzo łatwo ją podrażnić czy wysuszyć. Często pojawiają się worki pod oczami, sińce, skóra staje się wiotka i nieelastyczna. Dotkliwy jest dla niej również wpływ czynników zewnętrznych, jak mróz, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia.
Jak pielęgnować skórę pod oczami?
Już po 25 roku życia skóra traci cenny kolagen, który jest podstawowym białkiem odpowiadającym za jej zdrowy wygląd, młodość i blask. To nieprawda, że tylko dojrzałe kobiety powinny sięgać po kremy pod oczy, bo profilaktyka jest równie istotna. O tak delikatny obszar należy zadbać jak najwcześniej. Za przedwczesne oznaki starzenia może odpowiadać właśnie nieodpowiednia pielęgnacja lub jej całkowity brak. Dlatego już we wczesnym wieku zmień rytuały pielęgnacyjne i zainwestuj w dobrym krem do pielęgnacji skóry pod oczami.
Demakijaż skóry pod oczami
Często podczas demakijażu bardzo mocno pocieramy skórę. Wtedy delikatny obszar pod oczami po prostu cierpi. Delikatna skóra traci sprężystość i jędrność. Wykonuj demakijaż bardzo delikatnie i subtelnie, przykładając wacik nasączony płynem micelarnym na kilka chwil. Micele przyciągają wszelkie zabrudzenia, więc agresywne pocieranie nie jest konieczne. Płyny micelarne rozpuszczają kosmetyki, nie podrażniając delikatnej skóry.
Płyny micelarne czy lekkie mleczka do demakijażu są idealne do demakijażu. Sprawdzą się również delikatne olejki. Uważnie czytaj składy i odstaw kosmetyk na półkę, jeżeli zawiera alkohole czy sztuczne barwniki.
Krem pod oczy – jaki wybrać?
To bardzo istotny kosmetyk pielęgnacyjny. Nie można używać pod oczy tego samego kremu, który nakładamy na buzię. To po prostu się nie sprawdza. Kremy pod oczy są znacznie delikatniejsze, dlatego ten sam krem na twarz i pod oczy nie zadziała. Delikatny naskórek pod oczami wymaga kremu, który poddany jest testom okulistycznym. Inaczej oczy mogą łzawić, piec czy zaczerwienić się.
Maseczki pod oczy
Sińce pod oczami, opuchnięcia, wory… jeżeli spieszysz się rano, a wyglądasz nieestetycznie, możesz użyć zimnych okładów. Wystarczy bawełniana ścierka i lód. Przyłóż pod oczy na kilka minut i na pewno zauważysz dużą różnicę. Można też stosować chłodne plastry ogórka (jak w filmach!).
Bardzo dobrym sposobem na pielęgnację skóry pod oczami są również maseczki lub płatki żelowe czy kolagenowe, które są specjalnie wyprofilowane właśnie pod ten obszar. Każdej z nas zdarza się nie dospać w nocy albo pracować długie godziny przed monitorem. Płatki odświeżą skórę, a także dodadzą jej jędrności, sprężystości i zredukują uciążliwą opuchliznę.
Pamiętaj, aby zadbać o obszar pod oczami jak najwcześniej. Wtedy unikniesz oznak starzenia, pozostawiając skórę jędrną i elastyczną, a do tego odpowiednio nawodnioną i odżywioną.
Dodaj komentarz