Peeling do rąk wciąż jest niedocenianym kosmetykiem. W pielęgnacji dłoni zawsze najważniejsze miejsce zajmował krem. Nosimy go w torebce, stawiamy na półce w łazience, na szafce nocnej i w kuchni. To bardzo dobrze, że często kremujemy dłonie. Jednak nic nie zapewni im takiej pielęgnacji jak peeling do rąk. Jeśli zależy Ci na gładkiej skórze i pięknych dłoniach – z pewnością pokochasz ten kosmetyk, który w dodatku możesz wykonać samodzielnie w zaledwie jedną chwilę.
Dlaczego peeling do rąk jest ważny?
Z biegiem lat skóra na całym naszym ciele zaczyna się starzeć, a ponieważ dłonie są najbardziej zaangażowaną w nasze życie częścią ciała (codziennie wykonujemy nimi mnóstwo czynności) – po nich widać najszybciej upływ czasu. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że zmniejsza się aktywność komórek w naszym organizmie, a procesy regeneracyjne w ich wnętrzu zwalniają. Do tego dochodzą wszelkie mechaniczne uszkodzenia naskórka, detergenty, wysuszające skórę rąk mydła i niekorzystnym pH.
W ten sposób skóra dłoni zaczyna się najszybciej starzeć, niszczeć, przesuszają się, a czasem na ich powierzchni pojawiają się przebarwienia i plamy pigmentacyjne. Na szczęście są sposoby, aby opóźnić proces starzenia się skóry dłoni i zadbać o nie tak, by były gładkie i miękkie, bez szorstkości i bez zmarszczek. Jak to zrobić?
Wykonując regularnie peeling rąk. To właśnie on najsilniej wspomaga regenerację, ponieważ pozwala pozbyć się martwego naskórka, który dzień w dzień bardzo szybko gromadzi się przede wszystkim na wierzchu dłoni.
Peeling do rąk odsłania nowy, młody naskórek i wspomaga pracę komórek, dzięki czemu proces regeneracji dłoni jest szybszy i przebiega intensywniej. Dzięki temu skóra dłoni jest miękka, elastyczna i miła w dotyku, a wszelkie przebarwienia i plamy pigmentacyjne bledną.
Peeling do dłoni ma jeszcze jedną zaletę: dzięki niemu znacznie lepiej i szybciej wchłaniają się substancje, odżywcze, które zaaplikujesz bezpośrednio po nim. Innymi słowy: peeling intensyfikuje działanie kremów do rąk i sprawia, że działają one lepiej i mocniej.
Jak wybrać dobry peeling do rąk?
Wybierając ten najlepszy, kieruj się zasadą ze im delikatniejszy jest peeling, tym lepiej zadziała na skórę. Drobne substancje ścierające w kremach lepiej, dokładniej i delikatniej złuszczają naskórek, chroniąc jednocześnie skórę przed podrażnieniami, jakich mogłaby doznać od peelingów o grubych ziarnach.
Peeling z delikatnymi drobinkami pobudza mikrokrążenie podskórne, delikatnie masuje i daje odprężenie dłoniom. Silnie działające, gruboziarniste peelingi mogą uszkodzić dłoniach warstwę sebum (która na dłoniach i tak jest delikatna).
Kolejnym ważnym czynnikiem, decydującym o dobrym peelingu jest jego skład. Im więcej naturalnych substancji zawiera peeling, tym lepiej dla dłoni. Dlatego szukając dobrego peelingu sprawdzaj, czy w jego składzie znajduje się miód, aloes, ekstrakt z rumianku, masło shea oraz inne naturalne olejki np. arganowy, kokosowy, jojoba lub oliwa z oliwek. Innymi korzystnie wpływającymi na wygląd dłoni substancjami są: gliceryna, witamina E, mocznik, jedwab, kolagen.
Jak wykonać peeling do rąk?
Zasada jest dokładnie taka sama, jak przy peelingu całego ciała oraz twarzy: nałóż odrobinę peelingu na zwilżoną skórę dłoni, masuj je przez kilka minut, a następnie spłucz peeling letnią wodą, osusz ręce i wmasuj w nie odpowiedni krem (regenerujący, kojący, nawilżający). Zamiast kremu z drogerii możesz z powodzeniem użyć naturalnego olejku lub masła shea.
Jeśli zależy Ci na intensywniejszej kuracji – po wykonanym peelingu możesz zastosować grubą warstwę kremu do rąk i nałożyć na nie bawełniane rękawiczki – najlepiej zrobić to przed snem i pozostawić krem na dłoniach przez całą noc. Rankiem skóra będzie aksamitnie gładka i nawilżona.
Wiele kobiet uzupełnia pielęgnację peelingiem za pomocą specjalnej maski którą nakłada się na wierzchnią cześć dłoni. Maseczka zasycha na rękach, a po 15-20 minutach jest gotowa do zmycia.
DIY – przepis na domowy peeling do rąk z cukrem i miodem
2 łyżki cukru wymieszaj z 2 łyżkami miodu i sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Powstałą pastę nałóż na wierzchnią cześć dłoni i delikatnie pocieraj. Po około 3-4 minutach kryształki cukru powinny się całkiem rozpuścić. Zmyj wówczas peeling pod ciepłą wodą, osusz dłonie i wklep w nie ulubiony krem do rąk.
DIY – przepis na domowy peeling do rąk z cukrem i oliwą
2 łyżki cukru wymieszaj z 2 łyżkami oliwy i 1 łyżeczką soli kuchennej. Mieszanką rozprowadź na dłoniach i masuj je delikatnie przez kilka minut, a następnie spłucz wszystko ciepłą wodą. Nie zapomnij o nakremowaniu skóry dłoni.
Dodaj komentarz