Jak dbać o rzęsy na co dzień? Akcja #regeneracjarzęs

Dodany w: Przez Redakcja

Rzęsy – maleńkie włoski, które każdego dnia dbają o zdrowie naszych oczu i piękno spojrzenia. Czy poświęcamy im wystarczająco dużo czasu? Statystycznie tylko 1 na 10 kobiet dba o rzęsy każdego dnia. Czas to zmienić! Rozpoczynamy akcję #regeneracjarzęs i zdradzamy pięć prostych kroków w ich pielęgnacji.

Badania opinii jasno pokazują, że mało która kobieta poświęca rzęsom więcej czasu niż wymaga tego codzienny makijaż. To błąd, ponieważ zostawione bez wsparcia rzęsy słabną, stają się cienkie i łamliwe. Przestają wówczas spełniać dwa ważne zadania – ochronne (nie stanowią wystarczającej bariery dla zanieczyszczeń docierających do oczu) i upiększające (przestają być ozdobą oczu, są trudne do umalowania i liche).

Co zrobić, żeby tego uniknąć? Trzeba zmienić nawyki pielęgnacyjne kobiet i zwrócić ich uwagę na to, że codzienna pielęgnacja rzęs jest niezwykle ważna. Tak powstała akcja #regeneracjarzęs, której przyświeca jeden cel: piękniejsze, mocniejsze i odporniejsze rzęsy w miesiąc!

PIĘĆ KROKÓW DO PIĘKNYCH I MOCNYCH RZĘS

Żeby dbać o rzęsy, wcale nie trzeba sięgać po profesjonalne zabiegi kosztujące wielokrotność dobrego tuszu. Czasami wystarczy sam tusz, ale trzeba wiedzieć, jaki wybrać. Oto pięć kroków do pięknych i mocnych rzęs, czyli krótka instrukcja krok po kroku, jak dbać o rzęsy na co dzień. Zmień swoje pielęgnacyjne nawyki, zwróć uwagę na szczegóły i odkryj naturalne piękno i potencjał swoich rzęs.

Krok 1. Dieta i suplementacja

To, co jemy, przekłada się na to, jak wyglądamy. Czy wiesz, że dieta ma ogromny wpływ na kondycję rzęs? Jeśli składników odżywczych w naszej diecie jest zbyt mało, cierpią na tym włosy, paznokcie, skóra, a także rzęsy. Skomponuj zbilansowaną dietę i skutecznie wzmocnij je od środka!

Jakich składników odżywczych potrzebują rzęsy? Najważniejsza jest biotyna, która przyspiesza ich wzrost – znajdziesz ją w pomidorach, orzechach i marchwi. Równie ważne są cynk i krzem, zapobiegające wypadaniu rzęs – łatwo je znaleźć w orzechach, strączkach, brokułach. Potrzebne są też witaminy A, E i z grupy B – ich źródła to m.in. tłuste ryby, oleje, nasiona słonecznika, czerwone i zielone warzywa. W olejach tłoczonych na zimno i rybach znajdziesz też cenne kwasy omega, potrzebne włosom do zachowania swojej dobrej kondycji na dłużej.

Krok 2. Wybór odpowiedniej maskary

Ogromny wpływ na to, w jakiej kondycji są rzęsy, ma też makijaż. A właściwie konkretne kosmetyki, którymi go wykonujemy. Warto wiedzieć, że cechą charakterystyczną rzęs jest sorpcyjność – to oznacza, że mają zdolność wchłaniania substancji z zewnątrz. I tak jeśli nałożymy na nie tusz do rzęs o mocno chemicznym składzie, możemy je łatwo zniszczyć. Rozwiązaniem jest maskara o hipoalergicznej formule ze składnikami pielęgnującymi, która będzie nie tylko delikatna dla rzęs, ale jednocześnie dostarczy im potrzebne do wzrostu i regeneracji składniki. To prosty sposób na to, żeby zamienić zwykły w makijaż w skuteczną pielęgnację.

Krok 3. Dobra odżywka do rzęs

Nic nie zastąpi jednak silnego serum, dzięki któremu możesz dostarczyć rzęsom komplet substancji odbudowujących i stymulujących. Jeśli chcesz mieć piękne i mocne rzęsy, potrzebna jest ci profesjonalna odżywka do rzęs – najlepiej taka, która ma lekką formułę, świetnie się wchłania i działa skutecznie. Pamiętaj, że tylko odżywka do rzęs (najlepszej szukaj, kierując się opiniami):

  • zapobiega wypadaniu rzęs,
  • przyspiesza wzrost włosków,
  • wydłuża i zagęszcza rzęsy,
  • zapewnia im elastyczność i blask,
  • podkreśla naturalny kształt oczu.

Krok 4. Delikatny demakijaż olejami

Warto uświadomić sobie też, że najwięcej krzywdy dzieje się rzęsom w momencie, gdy zmywamy makijaż. Z pozoru tak banalna czynność jest źródłem wielu późniejszych komplikacji – niewłaściwie wykonany demakijaż szkodzi rzęsom, może je osłabiać i uszkadzać. Pocieranie oczu wacikiem to najłatwiejsza droga do łamliwych, kruchych i zniszczonych rzęs, które trudno będzie odbudować. Jak możemy to zmienić?

Zmień swoje nawyki, jeśli chodzi o demakijaż. Zamień płyn dwufazowy na naturalny olejek do demakijażu. To alternatywa, która nie tylko świetnie poradzi sobie ze zmyciem nawet wodoodpornego tuszu do rzęs, ale przy okazji wypielęgnuje rzęsy i zadba o ich zdrowie. Najlepiej do tego sprawdza się olej rycynowy w połączeniu z drugim, lżejszym olejkiem (arganowym, migdałowym, jojoba). Nałóż dwie krople na wilgotny wacik, przyłóż do oka, doczekaj chwilę i delikatnie ściągnij make-up. Gotowe!

Krok 5. Minimalizm dla dobra rzęs

Na koniec najważniejsza zasada, czyli minimalizm. Rzęsy to maleńkie, cienkie włoski, które łatwo osłabić. Im mniej kosmetyków będziemy na nie nakładać, tym lepiej dla ich zdrowia. Dotyczy to przede wszystkim makijażu (jedna warstwa dobrego tuszu zamiast trzech warstw takiego, który sklei rzęsy), ale też pielęgnacji (jedna dobra odżywka do rzęs zamiast kilku różnych produktów wzmacniających).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!