Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa? Efekty i przeciwwskazania

Dodany w: Przez Redakcja

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg, który wbrew pozorom nie zmniejszy masy ciała pacjenta. Wobec tego na czym polega? Czy jest bolesna? Liposukcja ultradźwiękowa ‒ przeciwwskazania, rekonwalescencja i efekty.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to metoda, która wykorzystuje energię ultradźwiękową do dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. Energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Metoda jest tak precyzyjna, że nie działa na otaczające tkanki i w związku z tym nie niesie ryzyka uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów i naczyń krwionośnych. Dzięki temu efekty zabiegu w postaci zgrabnej sylwetki są natychmiastowe, a pacjent szybciej wraca do normalnego funkcjonowania.

Liposukcja ultradźwiękowa ‒ przeciwwskazania

Liposukcja ultradźwiękowa nie powinna być wykonywana w przypadku ciąży i laktacji, chorób przewlekłych narządów wewnętrznych, endokrynologicznych i nowotworowych, zmian na skórze (wysypek, ran i blizn), słabej krzepliwość krwi, osteoporozy, nadciśnienia tętniczego oraz przyjmowania leków hormonalnych.

Czy liposukcja ultradźwiękowa jest bolesna?

Liposukcja ultradźwiękowa w niczym nie przypomina klasycznej liposukcji. Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie nasiękowe tkanki tłuszczowej, w którą jest wprowadzana końcówka aparatu. Ta ostatnia wytwarza specjalnie dobrane częstotliwości, które powodują odłączenie się tkanki tłuszczowej od reszty tkanek, a następnie ‒ po połączeniu z płynami nasiękowymi ‒ zmieniają ją w emulsję. Można ją łatwo usunąć z organizmu za pomocą cienkiej kaniuli i masażu. Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegu proces gojenia przebiega bardzo szybko, a skóra samoistnie wygładza się i zyskuje pożądaną gładkość. Po zabiegu, dla jak najlepszego efektu, należy nosić specjalną bieliznę.

Liposukcja ultradźwiękowa ‒ rekonwalescencja i efekty

Długość rekonwalescencji po liposukcji ultradźwiękowej zależy od ilości tłuszczu, jaki został usunięty z organizmu, i od powierzchni ciała, w którą ingerowano. Różnice pomiędzy ciałem przed zabiegiem a ciałem po zabiegu wielu pacjentów zauważa od razu. Nie są to różnice wagowe, ponieważ tłuszcz sam w sobie jest lekki. Różnica tkwi w smukłej sylwetce.

Podczas jednego zabiegu nie należy usuwać więcej niż 0,5 litra tkanki tłuszczowej, aby nie obciążać wątroby. Najlepsze efekty widać po 3-6 miesiącach. Z czego wynikają te dysproporcje? To kwestie osobnicze. Dobry specjalista od razu oceni, po jakim czasie będzie widać różnicę.

Dobrą wiadomością jest to, że raz usunięty tłuszcz więcej nie powróci. To nie oznacza, że po wykonaniu liposukcji ultradźwiękowej można prowadzić niezdrowy tryb życia.

Liposukcja ultradźwiękowa ‒ dla kogo?

Liposukcja ultradźwiękowa jest polecana osobom, które:

  • mają podwójny podbródek;
  • chcą zredukować lokalny naddatek tkanki tłuszczowej;
  • mają wiotką skórę ramion, brzucha, pośladków, ud, łydek i kolan;
  • chcą przywrócić skórze jędrność i napięcie po dużej utracie masy ciała, w tym po ciąży
    i które szukają do tych celów skutecznego i nieinwazyjnego zabiegu oraz oczekują naturalnego i długotrwałego efektu.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!