Jest jednym z bardziej popularnych zabiegów odmładzających. Mezoterapii igłowej poddaje się coraz więcej osób, i to z zadowalającymi efektami. Jeżeli i ty chciałabyś, żeby twoja twarz wyglądała młodziej i piękniej, to sprawdź, na czym polega zabieg mezoterapii igłowej.
Co to jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który regeneruje skórę. Polega na wstrzykiwaniu w nią kwasu hialuronowego, witaminy B6 lub innych odżywczych substancji. Mezoterapia igłowa może być stosowana na każdym rodzaju cery. Wskazaniami do zabiegu są:
- sucha i odwodniona skóra;
- skóra pozbawiona odżywczych składników;
- spłycenie drobnych zmarszczek;
- redukcja cellulitu i rozstępów;
- łysienie i wypadanie włosów;
- przedwczesne starzenie się skóry;
- zmniejszenie blizn;
- przebarwienia skóry.
Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii igłowej są:
- ciąża i karmienie piersią;
- aktywna opryszczka;
- infekcje bakteryjne;
- niewyregulowana cukrzyca;
- atopowe zapalenie skóry;
- choroby nowotworowe;
- alergia na składnik stosowany podczas zabiegu;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- skłonność do keloidów;
- cienie pod oczami.
Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu
Zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej przy użyciu odpowiedniej strzykawki i cienkiej igły. Związki odżywcze wstrzykiwane są w małych ilościach. Mezoterapia igłowa nie wymaga znieczulenia, bo nie jest zabiegiem typowo inwazyjnym. Całość zajmuje około 40 minut, a bezpośrednio po zakończeniu mogą pojawić się krwiaki lub siniaki, które znikają po dwóch dniach.
Bezpośrednio po zabiegu i w ciągu 48 godzin nie należy się opalać, korzystać z basenu i sauny. Niewskazane jest także stosowanie szorstkich ręczników i korzystanie z innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Częstotliwość ustala lekarz, ale zwykle wykonuje się 5 zabiegów powtarzanych co trzy tygodnie. Po trzech lub czterech miesiącach przeprowadza się tzw. zabieg przypominający.
Dodaj komentarz