Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Metody i efekty

Dodany w: Przez Redakcja

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki to zabieg przeznaczony głównie dla osób z cerą tłustą i trądzikową, ale nie tylko. Dla kogo jeszcze? Na czym polega oczyszczanie twarzy u kosmetyczki metodami takimi jak hydrabrazja, mikrodermabrazja diamentowa, światło IPL, peeling kawitacyjny, peeling chemiczny (złuszczanie kwasami), Silk Peel, Yellow Peel i specjalne maski oczyszczające? Jak przebiega manualne oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki ‒ dla kogo?

Na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki decydują się zwłaszcza osoby, które mają cerę tłustą i trądzikową, a w związku z tym zmagają się z nadmiarem sebum lub wągrami. Jednocześnie istnieje wiele zabiegów oczyszczających przeznaczonych między innymi do cery suchej, wrażliwej i nadreaktywnej naczynkowej.

Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń spod powierzchni skóry. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu twarzy. Następnie kosmetyczka przystępuje do wykonania peelingu, który pozbawia skórę zrogowaciałego naskórka. Później nakłada na skórę preparat o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory i wzmacnia działanie preparatu. Po kilkunastu minutach kosmetyczka usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie ich palcami. Następnie aplikuje na twarz krem lub maskę o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatni etap zabiegu polega na nałożeniu na skórę odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do jej potrzeb. Manualne oczyszczanie twarzy może być wykonywane prawie na każdym rodzaju cery (wyjątkiem jest cera naczynkowa ‒ ze względu na parę).

Oczyszczanie twarzy ‒ hydrabrazja

Hydrabrazja, inaczej mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający z wykorzystaniem wody. Jego pierwszy etap polega na oczyszczeniu skóry z zalegającego łoju i zaskórników poprzez ich zasysanie, czyli podciśnieniowo. Następnie kosmetyczka wykonuje mikrodermabrazję wodną, to znaczy złuszcza naskórek za pomocą głowic ściernych (ich grubość jest dopasowywana do rodzaju skóry). Podczas zabiegu woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i nawilża. Hydrabrazja może być stosowana niezależnie od rodzaju skóry.

Oczyszczanie twarzy ‒ mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa, czyli mikropeeling kontrolowany, polega na łagodnym, kontrolowanym ścieraniu naskórka warstwa po warstwie aż do osiągnięcia pożądanego poziomu. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem diamentowych głowic i próżni. Mikrodermabrazja diamentowa oczyszcza skórę z wągrów i martwych komórek oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Zabieg jest przeznaczony dla osób z cerą problematyczną i zanieczyszczoną, głównie mieszaną, tłustą i trądzikową.

Oczyszczanie twarzy ‒  światło IPL

W kompleksowym leczeniu trądziku stosuje się mikrodermabrazję i naświetlanie laserem IPL. Po mikrodermabrazji kosmetyczka wykonuje zabieg antybakteryjny światłem IPL, który zapobiega powstawaniu nowych stanów zapalnych. Następnie na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada zawartość dobranej do potrzeb cery trądzikowej ampułki (serum), a następnie wprowadza ją w głąb skóry za pomocą ultradźwięków lasera.

Oczyszczanie twarzy ‒ peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (inaczej ultradźwiękowy) to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka i innych zanieczyszczeń. Pierwszy etap zabiegu polega na zwilżeniu skóry. Następnie kosmetyczka rozprowadza na skórze ultradźwięki za pomocą specjalnej szpatułki. Peeling kawitacyjny sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry, nawet przy cerze bardzo wrażliwej.

Oczyszczanie twarzy ‒ peeling chemiczny, czyli złuszczanie kwasami

Peeling chemiczny to zabieg oczyszczający, który rozpoczyna się od nałożenia na skórę jednej lub kilku warstw kwasu w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Zastosowane podczas zabiegu kwasy mają czynne właściwości złuszczające, redukują przerośniętą warstwę rogową naskórka i zapobiegają gromadzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Po zabiegu, przez kilka dni, skóra jest bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, żeby odsłonić nową, świeżą warstwę.

Kosmetyczka dobiera kwasy do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Peeling chemiczny jest polecany osobom z cerą tłustą i trądzikową.

Oczyszczanie twarzy ‒ Silk Peel

Zabieg Silk Peel polega na kontrolowanym złuszczeniu naskórka i jednoczesnym wprowadzeniu preparatów aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia medycznego. Składniki aktywne wykorzystywane do oczyszczania skóry to formuły z wybranym kwasem, na przykład salicylowym lub hialuronowym. Zabieg nadaje się dla każdego rodzaju cery.

Oczyszczanie twarzy ‒ Yellow Peel

Żółty peeling to zabieg oczyszczający i rozświetlający skórę. Jego składniki aktywne złuszczają, regenerują komórki naskórka i rozświetlają cerę. Ponadto pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, a tym samym poprawiają elastyczność skóry.

Oczyszczanie twarzy ‒ specjalne maski oczyszczające

Każdy salon kosmetyczny ma w swojej ofercie szeroki wybór masek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu nakłada się maskę delikatnie złuszczającą skórę i odbudowującą jej komórki oraz maskę o właściwościach odświeżających, wygładzających i nawilżających. Zwykle specjalne maski oczyszczające są bardzo intensywne, dlatego skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona nawet przez 2-3 godziny po ich zakończeniu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!