Na skórze pod oczami najbardziej widać starzenie, ponieważ jest najdelikatniejsza. Zawsze widać na niej oznaki braku snu czy sińce. Jak pielęgnować skórę wokół oczu, aby nie zmagać się z obrzękami? Przeczytaj ten wpis, a dowiesz się, jak zredukować zmarszczki pod oczami i zapewnić sobie promieniste spojrzenie.
Obrzęki, zasinienia, zmarszczki pod oczami
Powoduje je szereg czynników, które powinnaś poznać:
- niewystarczająca ilość snu,
- nieprawidłowa dieta,
- promieniowanie ultrafioletowe (telewizja, telefon),
- czynniki atmosferyczne,
- palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i inne używki,
- niedokładny demakijaż,
- źle dobrana pielęgnacja,
- nadmiar obowiązków,
- silny stres.
Zasinienia pod oczami
Nie biorą się wyłącznie z niewystarczającej ilości snu czy stresu. Mogą pojawić się wówczas, gdy Twoja skóra jest płytko unaczyniona. Przez zbyt małą tkankę tłuszczową przebijają się drobne naczynka. Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji powinny zniwelować problem zasinień wokół oczu. Sprawdzą się tu produkty o właściwościach rozświetlających i rozjaśniających, np. z witaminą C. Najlepiej sprawdzą się kremy pod oczy. Dobrze użyć także silnie skoncentrowanego serum.
Zmarszczki pod oczami
Używaj kosmetyków, które łączą w sobie peptydy, olejki i kofeinę. Regularne stosowanie takich składników jest w stanie znacznie spłycić zmarszczki i uelastycznić skórę. W tym celu sprawdzi się również retinol i koenzym Q10.
Obrzęki pod oczami
Często spowodowane są uwarunkowaniami genetycznymi, jednak wynikają również z przemęczenia, nieodpowiedniej diety i niedostatecznego nawodnienia. Jeżeli nasza dieta bogata jest w sól, opuchnięcia pod oczami będą się zdarzały. Kofeina pobudza krążenie, więc sięgnij po kosmetyki, które ją zawierają. Sprawdzą się także plasterki ogórka – połóż schłodzone plasterki na oczy, odczekaj kilka minut, a opuchlizna powinna się zmniejszyć.
Worki pod oczami
Nie ma co się oszukiwać – worki pod oczami nie wyglądają estetycznie i nie dodają uroku. Powstają poprzez zastoje limfy w skórze. Możesz zamaskować cienie pod oczami za pomocą korektora. Ale jest też inne rozwiązanie, jak jadeitowy wałek, który sprawdzi się idealnie podczas masażu tej delikatnej skóry. Wałeczki wykonywane są nie tylko z jadeitu, lecz także z kwarcu czy onyksu. Roller utrzymuje zimno przez długi czas. Jeżeli jednak chcesz, aby był jeszcze zimniejszy, przed użyciem możesz na kilka minut włożyć go do lodówki.
Przede wszystkim dobierz odpowiednią pielęgnację. Kremy pod oczy powinny mieć w sobie dobroczynne składniki, które pobudzają krążenie. Są to między innymi: kofeina, wyciągi z imbiru czy gingko biloba. Sprawdź przyczynę worków pod oczami. Może ma na to wpływ niedobór witaminy A, E, C i K. Odpoczywaj tyle, ile się da, ponieważ worki mogą być też skutkiem przemęczenia. Stan permanentnych obrzęków, zasinień i worków minie po odpowiedniej relaksacji (oczywiście jeżeli nie jest uwarunkowany genetycznie). Nie zapominaj o odpoczynku i zimnych okładach, a na pewno zniwelujesz cienie pod oczami.
Dodaj komentarz