Masz problemy ze skórą typu zaskórniki lub drobne zmarszczki? Martwisz się o to, że twoja cera przetłuszcza się nadmiernie? Wypróbuj mikrodermabrazję korundową. To zabieg, który odmieni wszystko!
Coraz więcej kobiet decyduje się na korzystanie z różnego rodzaju zabiegów w salonach kosmetycznych. Przestajemy mieć obawy i doceniamy, że ich działanie jest zdecydowanie silniejsze niż to, co dają domowe zabiegi pielęgnacyjne. Wśród najpopularniejszych zabiegów są m.in. te wspomagające naturalne złuszczanie naskórka – w tym mikrodermabrazja korundowa.
Mikrodermabrazja. Co to takiego?
Najprostsza definicja mikrodermabrazji mówi o tym, że jest to zabieg polegający na złuszczeniu martwego naskórka. Odbywa się to mechanicznie, przez starcie wierzchniej warstwy obumarłych komórek skóry. W efekcie skóra jest oczyszczona i wygładzona, a także szybciej się regeneruje.
Mikrodermabrazja to zabieg, który:
- pozbywa się martwego naskórka i zanieczyszczeń ze skóry,
- wygładza cerę i likwiduje drobne zmarszczki,
- pomaga oczyścić pory skóry, pozbywając się zaskórników,
- ogranicza wiotkość skóry, uelastycznia i odmładza,
- pobudza naturalne procesy regeneracji skóry.
Mikrodermabrazja – rodzaje
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje mikrodermabrazji: diamentowa i korundowa. Polegają na tym samym i ich działanie jest zbliżone, ale różnią się nieco wykorzystywanym do zabiegu sprzętem.
- W przypadku mikrodermabrazji diamentowej głowica, za której pomocą złuszcza się naskórek, pokryta jest kryształkami naturalnego diamentu. To nieco delikatniejsza wersja zabiegu, odpowiednia dla cery wrażliwej.
- Jeśli chodzi o mikrodermabrazję korundową, to w jej przypadku głowica ścierna pokryta jest tzw. korundem, czyli tlenkiem glinu. W trakcie zabiegu jego kryształki uderzają pod ciśnieniem o powierzchnię naskórka i jest od usuwany.
Dla kogo jest mikrodermabrazja korundowa?
Wykorzystanie do mikrodermabrazji korundu sprawia, że jest to zabieg, który należy dobierać do potrzeb skóry. Nie sprawdzi się u każdego, ponieważ jego działanie jest silniejsze niż w przypadku złuszczania głowicami diamentowymi.
Warto sięgnąć po ten rodzaj mikrodermabrazji m.in. w przypadku trądziku, zaskórników i prosaków – pomoże przywrócić skórze równowagę, oczyścić ją i pozbyć się tego typu niedoskonałości skórnych. Oprócz tego sprawdzi się w walce ze zmarszczkami mimicznymi oraz przebarwieniami (również tymi, które pozostają po zmianach trądzikowych) – złuszcza wierzchnią warstwę naskórka i pobudza jego regenerację, dzięki czemu skóra napina się, a jej kolor ujednolica. Pomoże też w zmniejszeniu przetłuszczania się skóry – to opcja odpowiednia dla osób, które mają cerę łojotokową i chcą nad nią zapanować.
Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
Oczywiście jest też kilka przeciwwskazań do mikrodermabrazji korundowej, a wśród nich najważniejsze, czyli:
- niektóre rodzaje trądziku np. różowaty, ropny,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- uczulenie na tlenek glinu, czyli korund,
- stany zapalne, opryszczka, łuszczyca, rozszerzone naczynka,
- ciąża oraz okres karmienia piersią.
Dodaj komentarz