Poranny prysznic. 5 powodów, dla których warto kąpać się rano

Dodany w: Przez Redakcja

Ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy biorą prysznic rano i tych, którzy wolą wieczorne kąpiele. Z tego wpisu dowiesz się, jakie są zalety porannych pryszniców. Okazuje się, że jest kilka powodów, dla których warto robić to zaraz po przebudzeniu. Kiedy prysznic z rana jest wskazany?

Zwykle decyzja o tym, kiedy bierzemy prysznic, ma ścisły związek z naszym trybem życia i tym, jak zaplanowany jest nasz dzień. Ci, którzy wolą trochę dłużej pospać, wskakują pod prysznic wieczorem, żeby rano zyskać dodatkowe kilka minut drzemki. Inni z kolei wybierają tylko poranne prysznice, bo chcą się czuć świeżo przez cały dzień. Kto ma rację?

Nie ma jedynej, słuszne opcji, bo każdy ma inne potrzeby i przyzwyczajenia. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, kiedy lepiej brać prysznic i jeszcze nie podjęłaś decyzji, przed Tobą pięć powodów, które potwierdzają, że warto zrobić to rano.

Poranny prysznic. Dlaczego warto robić to rano?

1. Po porannym prysznicu można poczuć się świeżo.

Najważniejsza zaleta brania prysznica rano to fakt, że czujemy się po nim po prostu czysto, świeżo i rześko. To ważne zwłaszcza dla osób, które mają tendencję do pocenia się w nocy lub uprawiają poranny jogging – wówczas prysznic nad ranem jest zalecany, żeby zmyć z siebie pot i zabrudzenia. Wejście w nowy dzień z oczyszczoną skórą to bardzo dobry wybór.

2. Prysznic nad ranem ogranicza przetłuszczanie się skóry.

Poranny prysznic to również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które mają problemy z nadmiernie przetłuszczającą się skórą – nie tylko na twarzy. Kąpiel zaraz po przebudzeniu pozwala oczyścić pory, usunąć pot i sebum. Do tego, jeśli pod koniec użyjemy nieco chłodniejszej wody, zamkniemy pory i sprawimy, że skóra będzie się przetłuszczała znacznie wolniej.

3. Poranny prysznic pobudza i wspomaga kreatywność.

Kąpiel nad ranem to również świetny sposób na pobudzenie swojej kreatywności. Jeśli czeka cię ciężki dzień, pełen wyzwań, wymagający dużego skupienia i wykazania się kreatywnością, weź poranny prysznic. Zrelaksujesz się, a chwila odprężenia pod prysznicem pozwoli aktywować fale mózgowe alfa i wspomoże procesy myślowe. Tak pobudza się kreatywność!

4. Chłodny prysznic rano pomaga się obudzić.

Przede wszystkim jednak poranny prysznic pomaga obudzić się wszystkim tym, którzy mają problem ze wczesnym wstawaniem. Jeśli uda ci się na wpół śpiąco trafić pod prysznic, to już połowa sukcesu. Teraz wystarczy krótka, orzeźwiająca kąpiel i skuteczna pobudka gwarantowana.

4. Rano skaleczenia pod prysznicem są mniej problematyczne.

Bardzo często właśnie pod prysznicem pozbywamy się zbędnego owłosienia, a takie golenie często kończy się nieumyślnym zacięciem. Plusem brania prysznica rano jest, że krwawienie z takiej drobnej ranki ustaje szybciej, bo krzepliwość krwi po przebudzeniu jest większa. Jeśli więc golimy się pod prysznicem, róbmy to rano.

Czy są jakieś przeciwwskazania do brania prysznica rano?

Przede wszystkim brak czasu. Jeśli uda ci się wygospodarować dodatkowe 5 minut, to świetnie, ale nic na siłę. Czasami lepiej wziąć prysznic wieczorem, a rano po prostu się wyspać. Poranny prysznic to wybór, a nie obowiązek.

Choć ma swoje zalety, nie jest polecany osobom o suchej skórze. Te zdecydowanie bardziej powinny brać kąpiele wieczorem i łączyć je z odpowiednią pielęgnacją, nawilżaniem i ochroną skóry. Poranny prysznic zdecydowanie lepiej sprawdza się tam, gdzie są problemy z przetłuszczającą się skórą.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!