Bezpieczne opalanie się z Eisenberg Sublime Tan

Dodany w: Przez Redakcja

Jak bezpiecznie opalać się i wyglądać ładnie dzięki promieniom słonecznym? Z pomocą przyjdzie nam seria kosmetyków Eisenberg, Sublime Tan. Gama produktów została podzielona na trzy obszary: twarz, ciało i pielęgnacja po opalaniu. W grupie ‘twarz’ znajdziemy: przeciwzmarszczkowe kremy do twarzy z filtrami SPF 15, 30 i 50 oraz olejek do twarzy i ciała SPF 6. Grupa ‘ciało’ składa się z dwóch emulsji opóźniających oznaki starzenia się z filtrami SPF 15 i 30 oraz olejku. Natomiast kosmetyki służące do pielęgnacji po opalaniu mają postać kremów i maseczki; przeznaczone są do nawilżania twarzy i ciała.

Eisenberg Sublime Tan

Jak ochronić naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi? Sposobów jest kilka. Jednym z nich jest aplikowanie na twarz i ciało kosmetyków z odpowiednio wysokim filtrem. Im większy faktor, tym bardziej skóra jest chroniona przed działaniem promieniowania UVA/UVB. Można w ogóle nie zażywać kąpieli słonecznych. Jednak nasz organizm nie będzie wtedy produkował witaminy D potrzebnej do wzmocnienia układu kostnego, immunologicznego, krążenia i innych. Ze słońca należy korzystać z umiarem: półgodzinna ekspozycja na słońcu w zupełności wystarczy.

Jak aplikować kosmetyki przeznaczone do ochrony przeciwsłonecznej? Najlepiej zrobić to przed wyjściem z domu. Zazwyczaj na ulotkach lub opakowaniach produktów producenci podają informację, jak grubą warstwę należy nałożyć (ilość kosmetyku uzależniona jest od wysokości filtra, pory dnia, pory roku i części ciała). W razie potrzeby aplikację kilkakrotnie powtarzamy w ciągu dnia. Niektóre kosmetyki służące do ochrony twarzy powodują bielenie skóry lub podkreślają suche skórki. Jeżeli chcemy uniknąć takich niespodzianek, należy regularnie robić peeling i dokładnie rozsmarowywać lub wklepywać produkt (według instrukcji z ulotki lub filmów instruktażowych dostępnych na stronie producenta).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!