Jeżeli kolor, który zaaplikowałaś na włosy kilka miesięcy temu, już ci się znudził, to jest prosty sposób, żeby temu zaradzić. Dzięki domowym metodom odzyskasz naturalny odcień włosów, i to bez ryzyka zniszczenia pasemek lub podrażnienia skóry głowy. Jak to zrobić?
Rozjaśniane włosy farbujemy na ciemno
Jeżeli planujesz ufarbować rozjaśniane włosy na ciemno, to koniecznie oddaj się w ręce profesjonalistki. Dlaczego nie należy robić tego samodzielnie? Rozjaśniane pasemka są mocno zniszczone, suche i osłabione. Co więcej włosy są pozbawione pigmentów, a w trakcie farbowania zostaną im dostarczone nowe. Aby nowy kolor nie wyblakł od razu i długo się utrzymywał, należy wykonać kilka koloryzacji. Zaleca się również przefarbowanie włosów na ciemniejsze odcienie i dodanie kilku różnych odcieni, które są podobne do naturalnego koloru włosów.
Z brązu do blondu?
Wszystko się da, ale… Farbowanie włosów ciemnych na jasno nie jest wcale takim dobrym pomysłem, i to zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na całkowite rozjaśnianie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest koloryzacja krok po kroku, aż do momentu, w którym uzyska się naturalny efekt. Najlepszym sposobem jest położenie na włosy refleksów o dwa lub trzy tony jaśniejszych niż twój obecny kolor.
Zapuszczaj włosy
To chyba najlepszy sposób na przywrócenie włosom ich naturalnego koloru. Jednak zapuszczanie włosów ma swoje plusy i minusy. Wiąże się z tym na przykład duża widoczność odrostów, a w późniejszym okresie – pofarbowane końcówki. Plusem jest niewątpliwie to, że odrosną ci zdrowe i mocne pasemka, które nie będą uszkodzone przez farby i substancje chemiczne w nich zawarte.
A może balejaż?
Balejaż to dobry sposób na powrót do naturalnego koloru włosów. Równie dobrze sprawdzi się sombre lub ombre. Dzięki takim rozwiązaniom będziesz miała modną fryzurę i efekt imitujący pasemka naturalnie rozjaśniane słońcem. Balejaż najlepiej sprawdzi się przy koloryzacji z brązu na blond. Fryzjer może dowolnie aplikować farbę, stopniując intensywność lub określając długość pasemek. Efekt? Naturalny wygląd i balans pomiędzy ciemniejszymi i jaśniejszymi odcieniami.
Rozjaśnianie domowymi sposobami
- Oliwa z oliwek. To najdelikatniejszy sposób zmiany koloru włosów na naturalny. Dzięki tłuszczowi pigmenty zostaną „wyciągnięte” z pasemek. Co więcej włosy staną się miękkie, błyszczące, wygładzone i odżywione. Oliwę pozostawia się na kilka godzin, a po upływie tego czasu włosy myje się szamponem.
- Soda. Ma właściwości wybielające i dlatego może być stosowana do rozjaśniania włosów. Wystarczy wymieszać opakowanie sody z ciepłą wodą, a potem nałożyć na włosy. Taką papkę pozostaw na 20 minut, a następnie dokładnie umyj.
- Sok z cytryny. Wymieszaj 4 łyżki z 400 ml wody, wmasuj we włosy i przeczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Po upływie około 20 minut pasemka umyj. Ale uważaj: kwas cytrynowy może wysuszyć włosy, dlatego po zabiegu zastosuj odżywkę lub maskę nawilżającą.
Dodaj komentarz