Jak działają domowe płukanki do włosów?

Dodany w: Przez Redakcja

Płukanki do włosów to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą delikatnie zmienić swój kolor włosów bez farbowania chemicznego. Stosowane regularnie nie tyle barwią włosy, ile podkreślają ich naturalny kolor. Jak stosować płukankę do włosów? Poznaj przepisy na rozjaśniające i przyciemniające płukanki do włosów.

maseczki-do-wlosow.jpg

Jak stosować płukankę do włosów?

Płukanki używamy po zmyciu szamponu i odżywki wodą. Aby nie skończyła się zbyt szybko, włosy warto płukać nad dużą miską; w ten sposób płyn spłynie do miski, dzięki czemu będzie można nim polać włosy jeszcze kilka razy. Aby wzmocnić działanie płukanki, mokre włosy należy zawinąć w ręcznik, pozostawić na pół godziny, po czym spłukać. Miej na uwadze, że ręcznik może trwale zmienić kolor.

Rozjaśniające płukanki do włosów – przepisy

Rumiankowa płukanka do włosów

Jest idealna dla blondynek, ponieważ rozświetla jasne włosy, podkreśla ich kolor i wydobywa z nich refleksy. Aby ją przygotować, zalej litrem gorącej wody 4 garści suszonego ziela rumianku lub 4 torebki herbaty rumiankowej. Przykryj naczynie, w którym przyrządzasz płukankę. Po upływie 30 minut odcedź fusy (jeżeli są), odczekaj, aż płyn wystygnie, i wypłucz nim włosy. Rumiankowa płukanka do włosów nie wymaga spłukiwania i można ją stosować po każdym myciu.

Cytrynowa płukanka do włosów

To najskuteczniejszy sposób na naturalne rozjaśnienie włosów. Aby ją przygotować, wystarczy zmieszać sok wyciśnięty z 4 cytryn z litrem wody. Następnie należy wetrzeć ją we włosy i spłukać. Ponieważ sok z cytryny ma właściwości wysuszające, płukanka nie jest polecana dla osób o słabych lub zniszczonych włosach. Można ją stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Przyciemniające płukanki do włosów – przepisy

Kawowa płukanka do włosów

Płukanka kawowa nie tylko ma właściwości przyciemniające, lecz także wzmacnia i regeneruje włosy. Aby ją przygotować, należy zalać 4 łyżeczki sypanej kawy litrem wrzątku. Następnie przykrywamy naczynie i pozostawiamy na 20 minut do zaparzenia. Gdy kawa ostygnie, wypłucz nią włosy, po czym spłucz wodą. Płukankę kawową można stosować co kilka myć.

Płukanka do włosów z łupin orzechów włoskich

Aby ją przygotować, potrzeba świeżych orzechów włoskich w zielonych łupinach. Obierz je i poszatkuj łupiny nożem, po czym gotuj w wodzie przez 2 godziny. Na litr wody powinny przypadać 2 garści łupin. Wreszcie wypłucz włosy wystudzonym płynem. Taka płukanka nie powinna być stosowana zbyt często, ponieważ może wysuszać włosy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!