Jak nakładać korektor na skórę wokół oczu? Sprawdzone metody aplikacji

Dodany w: Przez Redakcja

Co zrobić, gdy korektor podkreśla zmarszczki przy ustach lub zbryla się pod oczami? Nie malować się, poszukać innych metod kamuflażu, a może założyć duże i ciemne okulary? Nic z tych rzeczy. Wystarczy, że nauczysz się odpowiednio nakładać korektor, a efekty przejdą twoje najśmielsze oczekiwania.

Zanim zaaplikujesz korektor

Najważniejsza zasada w każdym makijażu brzmi: trwały i ładny makijaż równa się zadbana skóra. Dlatego zanim nałożysz jakikolwiek kosmetyk, w tym korektor, musisz zadbać o wypielęgnowanie cery, zwłaszcza w okolicach oczu. Ważne jest stosowanie kremów dopasowanych do potrzeb i rodzaju waszej skóry. Pamiętaj o nawilżeniu za pomocą lekkiego kremu. Nie bój się, że w ciągu dnia będzie zbierał się w załamaniach powiek lub w zmarszczkach. Owszem, nie każdy krem dobrze zachowuje się z korektorem, ale do ciebie należy zadanie doboru odpowiedniego produktu.

Uważaj na ilość

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego nie ma sensu nakładać na nią grubej warstwy korektora. Im więcej go nałożysz, tym mocniej podkreśli niedoskonałości. A przecież nie na takim efekcie nam zależy. Jeżeli pod twoimi oczami są duże zasinienia, to skup się tylko na tych miejscach. Przeważnie są to linia łez i dołek pod wewnętrznym kącikiem. Wystarczy, że zaaplikujesz niewielką ilość korektora i rozprowadzisz go pod dolną powieką.

Jeśli chcesz uzyskać dużą trwałość i wygładzić zmarszczki, to pod linię rzęs zaaplikuj bazę pod cienie, zaczynając od zewnętrznej części oka.

Jak nakładać korektor pod oczy?

Pamiętaj o tym, że korektora nie wolno rozcierać. Należy go wklepywać. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i nie lubi rozciągania. Poza tym wklepywanie korektora zapewni zdecydowanie trwalsze efekty, da lepszą koncentrację pigmentu, a ty nie będziesz naciągała swojej skóry pod oczami.

Nie bój się kolejnych warstw

Jeżeli niedoskonałości skóry nadal prześwitują przez korektor, to dołóż kolejną warstwę. Niewielką ilość kosmetyku zaaplikuj tylko tam, gdzie nadal widać zasinienia lub zmarszczkę. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, zastosuj korektor w jasnym odcieniu. Jeśli malujecie dolną powiekę cieniami, to nie musicie dokładnie nakładać korektora. Cienie do powiek również zakryją niedoskonałości.

Przypudruj korektor

Nie każdy puder nadaje się do tego, żeby nakładać go na korektor pod oczami. Niedopasowany odcień i matowe wykończenie mogą powodować nieestetyczny efekt. Dobrze jest, żeby miał lekko żółty, brzoskwiniowy lub beżowy odcień, był zmielony i lekki. Puder należy aplikować od zewnętrznej do wewnętrznej części, żeby zamaskować nim załamania skóry i zmarszczki.

Jak nakładać korektor pod oczy – przydatne wskazówki

  1. Im bardziej nawilżająca pielęgnacja, tym lepiej dla skóry i dla makijażu. Na ujędrnionej skórze korektor będzie wyglądał lepiej i będzie utrzymywał się dłużej.
  2. Ilość korektora ma znaczenie. Co więcej powinnaś dobrać ten kosmetyk do rodzaju skóry i jej problemów.
  3. Puder, który stosujesz do twarzy, nie musi być najlepszym produktem do przypudrowania korektora pod oczami.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!