Jak stosować elektryczne szczoteczki do twarzy? Zalety i wady

Dodany w: Przez Redakcja

Szczoteczki do twarzy umożliwiają staranny demakijaż skóry i głębokie oczyszczenie porów, ale nie tylko. Jakie są rodzaje szczoteczek do twarzy, ich zalety i wady oraz przeciwwskazania do ich stosowania? Jak stosować elektryczne szczoteczki do twarzy i jak często to robić? Jak o nie dbać?

Rodzaje szczoteczek do twarzy

Szczoteczki do oczyszczania twarzy mogą być mechaniczne (manualne) i elektryczne. Plastikowe szczoteczki manualne są znane od dawna, ponieważ niewiele kosztują i można je kupić w każdej drogerii. Oczyszczenie skóry w ten sposób jest skuteczniejsze niż posługiwanie się samymi dłońmi. Masaż szczoteczką złuszcza naskórek i pobudza krążenie, dzięki czemu kosmetyki do pielęgnacji twarzy lepiej się wchłaniają i działają. Niestety, plastikowa szczoteczka nie jest rozwiązaniem dla osób z wrażliwą cerą, ponieważ może ją podrażniać. Bardziej uniwersalne wydają się elektryczne szczoteczki do twarzy, dlatego dzisiaj skupimy się na nich.

Elektryczne szczoteczki do twarzy ‒ zalety

Moda na elektryczne szczoteczki do twarzy zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Zmiana szczoteczki z manualnej na elektryczną jest porównywana z przejściem ze zwykłej szczoteczki do zębów na szczoteczkę elektryczną ‒ gdy raz spróbujemy, powrót do poprzedniej metody wydaje się niewyobrażalna. Według producentów, szczoteczki elektryczne oczyszczają skórę nawet sześć razy skuteczniej niż tradycyjne mycie jej dłońmi. Dzięki temu, że wykorzystują technologię soniczną, wykonują nawet trzysta ruchów oscylacyjnych na sekundę, dlatego skutecznie usuwają ze skóry resztki makijażu, zanieczyszczeń i sebum oraz głęboko oczyszczają pory.

Elektryczne szczoteczki do twarzy ‒ wady

Elektryczne szczoteczki do twarzy działają dość intensywnie, dlatego na początku stosowania należy liczyć się z tym, że wszelkie zanieczyszczenia mogą wyjść na powierzchnię skóry. Kolejną wadą szczoteczek elektrycznych jest ich cena. Nie należy zapominać o koszcie wymiany główki, która powinna mieć miejsce co trzy miesiące. I wreszcie: każda skóra jest inna, dlatego elektryczna szczoteczka do twarzy nie sprawdzi się u każdego. U kogo na pewno nie?

Elektryczne szczoteczki do twarzy ‒ przeciwwskazania do stosowania

Tego gadżetu nie należy stosować w przypadku:

  • cery naczynkowej,
  • cery atopowej,
  • cery suchej i zaczerwienionej,
  • łojotokowego zapalenia skóry,
  • zapalenia mieszków włosowych,
  • świądu,
  • egzemy,
  • alergii,
  • urazów i uszkodzeń skóry.

Jak stosować elektryczne szczoteczki do twarzy?

Przed użyciem szczoteczki elektrycznej do twarzy należy wykonać demakijaż oczu, ponieważ akurat do tego ta się nie nadaje. Następnie nakładamy na wilgotną twarz niewielką ilość preparatu oczyszczającego., po czym włączamy szczoteczkę i oczyszczamy twarz kolistymi ruchami. Nie przyciskamy jej zbyt mocno, aby nie osłabić obrotów szczoteczki, a tym samym nie zmniejszyć efektywności oczyszczania.

Zabieg trwa około minuty. Jeżeli nasza skóra jest wrażliwa albo dopiero zaczynamy swoją przygodę ze szczoteczką elektryczną, należy ją włączyć tylko na trzydzieści sekund. Warto nią pielęgnować także skórę szyi i dekoltu.

Jak często stosować elektryczne szczoteczki do twarzy?

Do pielęgnacji zdrowej skóry ‒ elektrycznej szczoteczki można używać raz w tygodniu. Będzie wtedy pełniła rolę peelingu. Jeżeli będziemy jej nadużywać, narazimy się na częste podrażnienia i uszkodzenia skóry oraz pojawianie się ropnych wyprysków i krost, a nawet możemy doprowadzić do zaburzeń bariery lipidowej skóry. Z tego powodu takiej szczoteczki należy używać tylko w razie potrzeby.

Jak dbać o elektryczne szczoteczki do twarzy?

Po każdym zabiegu włączoną szczoteczkę przykładamy na kilka sekund do ręcznika. Szczoteczkę elektryczną należy myć raz w tygodniu, najlepiej ciepłą wodą i mydłem. Końcówki warto wymieniać raz na trzy miesiące, ponieważ zużyte włoski przestają przynosić pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!