Jak zrobić własny eyeliner, czyli kosmetyczne laboratorium

Dodany w: Przez Redakcja

Nie ma to jak własne kosmetyki! Nie dość, że masz frajdę z korzystania z nich, to do ich zrobienia wykorzystujesz to, co masz pod ręką, na przykład resztki cieni do powiek. Robiąc własny kosmetyk, nie natrudzisz się zbytnio – sporządzenie takiego produktu to zaledwie pięć minut. Zatem jak i z jakich składników przygotować eyeliner?

Na początku należy zaznaczyć, że eyeliner nie będzie kosmetykiem naturalnym. Do jego przygotowania wykorzystaj cienie do powiek, których już nie używasz, a których jest ci szkoda wyrzucić. Kolor cieni dobierz według własnych upodobań lub do karnacji i odcienia tęczówki. Możesz zasugerować się także modą. Jakie są trendy na sezon wiosna/lato 2015 w makijażu oczu? Na powiekach królować będą wyraziste, intensywne i odblaskowe kolory. Szczególnie modne będą kreski w kolorze chabrowym i ciemnoniebieskim. Na topie będą także podwójne kreski, malowane na górnej i dolnej powiece oraz pojedyncze narysowane na powiece dolnej. W tym sezonie zmienia się także grubość i kształt kresek – modne będą grube i wyciągnięte prawie pod górną powiekę.

Co będzie ci potrzebne do wykonania własnego eyelinera? Przygotuj: woda, cienie do powiek i pojemniczek, w którym wymieszasz składniki. Połącz wodę i cienie do powiek w taki sposób, aby powstała masa miała konsystencję pasty. Proporcje ustalisz sama; pamiętaj jednak, żeby eyeliner wystarczył tylko na jednorazową aplikację – kosmetyk sporządzony w większych ilościach mógłby się zważyć lub wyschnąć. Teraz pozostało ci nałożyć eyeliner na powieki. Zrób ta za pomocą małego, płaskiego i ukośnie ściętego pędzelka. Kolor kreski zależy od ilości cieni do powiek; zazwyczaj ma on nieco jaśniejszą barwę niż cienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!