Każdy z nas od czasu do czasu sięga po maseczki do twarzy. To bardzo dobry sposób na wzbogacenie swoich rytuałów pielęgnacyjnych. Przynosi skórze wiele korzyści, dba o jej nawilżenie i odżywienie. Oczywiście każda cera wymaga innej pielęgnacji. Jakie maseczki do twarzy wybrać?
Maseczki do twarzy – rodzaje
Maseczki do twarzy różnią się:
- stopniem zasychania,
- konsystencją,
- działaniem.
Ze względu na stopień zasychania wyróżniamy:
- maseczki miękkie, które można zmyć wodą, ponieważ nie zastygają,
- maseczki twarde – zastygają, unieruchamiając mięśnie twarzy i szybciej wnikają w głąb skóry.
Jakie maseczki wyróżniamy ze względu na konsystencję?
- piankowe – najdelikatniejsze, dla skóry wrażliwej.
- żelowe – łatwo je rozprowadzić, idealne do skóry
- emulsyjne – mają kremową konsystencję.
Maseczki do twarzy – kto powinien ich używać?
Najbardziej popularne są maseczki do pielęgnacji. Ich podział zależy od wielu czynników. W pielęgnacji skóry najważniejsze są nawilżające i odżywcze maseczki, które przywracają piękno i blask, a jednocześnie nadają się dla każdego. Idealne dla osób, które zmagają się z suchą skórą, lecz pamiętajmy, że nawilżenie jest ważne również w przypadku skóry tłustej.
Czy krem nie jest wystarczający? Nie jest, często okazuje się, że krem to za mało, żeby uporać się z przesuszonymi skórkami i podrażnieniami. Maseczka do twarzy wykazuje o wiele intensywniejsze działanie niż krem, a do tego można stosować ją zawsze, w każdych warunkach atmosferycznych. W maseczkach znajdują się dobroczynne składniki, np. kwas hialuronowy, który odżywia i zapewnia optymalny poziom nawilżenia zmęczonej skórze.
Delikatną konsystencję mają oczyszczające maseczki, które usuwają martwy naskórek, przygotowując skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Pozbywają się nadmiaru łoju, a tym samym zmniejsza się liczba podrażnień, zaskórników i innych zmian skórnych. Sprawdzają się na cerze mieszanej i tłustej, wyrównując pracę gospodarki wodno-lipidowej.
Wygładzające maseczki są idealne dla cery dojrzałej. Mają działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające, dzięki czemu skóra staje się sprężysta i pełna młodzieńczego piękna. Tu też mamy do czynienia z kwasem hialuronowym, witaminami, minerałami czy olejkami, które głęboko nawilżają i rewitalizują skórę.
Na rynku kosmetycznym występują również maseczki tonizujące, które sprawdzą się u każdego. Jednak szczególnie podziękują im alergicy i osoby z wrażliwą cerą. Nie wywołują podrażnień ani zaczerwienień. W ich składzie są eteryczne olejki, które mają właściwości relaksująco-kojące.
Jak przygotować domową maseczkę?
Bez problemu możemy przygotować maseczkę z domowych składników. Maseczka ze świeżych drożdży złagodzi cerę trądzikową. Natomiast miodowa maseczka sprawdzi się dla każdego rodzaju cery – miód jest silnym antyoksydantem pełnym niezbędnych witamin, a jednocześnie zapewni skórze wysoki i długotrwały poziom nawilżenia.
Kojąca maseczka z jogurtu naturalnego lub kwaśnej śmietany + cytryna? Dlaczego nie! Przyjemne, chłodzące właściwości relaksują wiotką, ziemistą cerę, przywracając jej naturalny blask. Maseczka z żółtka idealnie sprawdzi się w przypadku suchej, podrażnionej skóry. A kawowa maseczka? Dzięki niej pozbędziesz się worów i sińców pod oczami. Wystarczy, że w tym celu użyjesz fusów po kawie (wcale nie trzeba ich wyrzucać!).
Dodaj komentarz