Pięć sposobów stosowania maski do włosów

Dodany w: Przez Redakcja

Maska do włosów to jeden z ważniejszych kosmetyków które dają doskonałe efekty w pielęgnacji. To właśnie maska działa na włosy najmocniej, poprawiając ich kondycję i wygląd dlatego zdecydowanie warto ją stosować. A w jaki sposób? Masz mnóstwo możliwości! Poznaj pięć doskonały sposobów na to Jak stosować maskę do włosów

1. Do spółki z olejkiem, czyli maska po olejowaniu

Słyszałaś może o emulgowanie oleju? To termin który brzmi jak z podręcznika dla trychologów, a tymczasem jest bardzo prostą metodą domywania czy bardziej neutralizowanie olejku po olejowaniu włosów. Emulgowanie oleju za pomocą maski w sprawie że na włosach nie zostanie już ani gram tłuszczyku a pasma będą lekkie, w świetnej formie i pełne objętości. Wystarczy że tuż przed zmyciem oleju na pokryte nim jeszcze włosy nałożysz porcję maski. W ten sposób składniki zawarte w maseczce zdejmą tłuste cząstki oleju z każdego pasma i sprawiają, że włosy nie będą tłuste, ciężkie, ani oklapnięte po zmyciu olejku. Maskę wraz z olejem spłucz wodą, a następnie tradycyjnie umyj włosy. Maska dodatkowo je odżywi więc zintensyfikuje zabieg olejowania włosów.

2. Maska do włosów na same końce

Jeśli serum na końce włosów, które stosuje się bez spłukiwania jest dla ciebie za ciężkie lub jeśli twoje włosy wysuszają się jedynie na końcach i wymagają innego kosmetyku, niż reszta pasm, sięgnij po mocno regenerującą maskę do suchych włosów. Dzięki temu masz szansę zregenerować i polepszyć kondycję końcówek, a jednocześnie nie przeciążysz włosów tak jak gdybyś miała nałożyć ten rodzaj maski na całe włosy.

3. Nakładanie maski na ciepło

To jedna z fajniejszych metod stosowania masek do włosów: po prostu podobnie jak podczas olejowania intensywność działania maski także można wzmocnić, jeżeli po nałożeniu jej ogrzejemy głowę, czyli okryjemy ją czepkiem fryzjerskim, nałożymy na to turban z ręcznika i wysuszymy włosy ciepłym nawiewem suszarki, to dodatkowo intensyfikujemy działanie składników maski. Jeśli masz ochotę, możesz połączyć maskę z odrobiną roślinnych olejków – wówczas wzbogacisz ją o dodatkowe właściwości odżywcze i rewitalizujące.

4. Wczesywanie po myciu

To sposób na na to, by maska dotarła absolutnie do każdego kosmyka. Wczesywanie maski do włosów polega po prostu na nałożeniu jej na wilgotne lub suche pasma i dokładnym rozczesaniu włosów za pomocą grzebienia o szerokim rozstawie zębów czyli tak, aby nie uszkodzić struktury włosa. Wczesywanie zaczynamy od dołu, czyli od końcówek, stopniowo przechodząc coraz wyżej aż całe włosy będą rozczesane i równomiernie pokryte maską. Jeżeli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, staraj się nie wczesywać maski przy samej skórze głowy i zostaw odstęp kilku cm, na których nie będzie znajdowała się maska do włosów.

5. Maska do włosów przed odżywką w sprayu

To sposób na szybką regenerację mocno zniszczonych włosów, czyli podwójna moc odżywienia w dwóch ważnych krokach pielęgnujących. W tej metodzie odżywka jest stosowana w dość zaskakujący sposób, ponieważ dopiero po masce. Dzięki temu, że lekką dwufazowa odżywkę zostawiamy na włosach bez spłukiwania, może ona chronić je przez cały dzień i poprawiać ich nawilżenie oraz wygląd. W tej metodzie myjemy włosy, nakładamy maskę na ilość czasu określoną na opakowaniu, a następnie spłukujemy ją, osuszamy włosy w ręcznik i spryskujemy je delikatną dwufazową odżywką w sprayu, która zostaje na włosach aż do następnego mycia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!