Gładka skóra dzięki peelingowi Dior Doux Gommage Express (i nie tylko)

Dodany w: Przez Redakcja

Delikatny peeling Doux Gommage Express marki Dior przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich typów skóry. Producent wcisnął produkt do 75 – ml tubki. Dzięki kosmetykowi skóra naszej twarzy będzie dokładnie oczyszczona, pory zostaną odetkane, a cera – wygładzona. Skóra uzyska równomierny koloryt, przebarwienia rozjaśnią się, drobne zmarszczki znikną. Twarz będzie przyjemnie miękka w dotyku, krążenie krwi zostanie pobudzone, a odnowa komórek – usprawniona. Peeling Doux Gommage Express od Diora aplikuje się dwa lub trzy razy w tygodniu. Podczas zabiegu złuszczania należy omijać okolice oczu. Resztki kosmetyku spłukuje się z powierzchni skóry ciepłą wodą. Dzięki krzemowym drobinkom i ekstraktowi z lilii twarz jest wygładzona, oczyszczona i zregenerowana.

A teraz trochę praktyki. Czy wiesz, jak prawidłowo robić peeling? Każdy kosmetyk złuszczający nanosi się na czystą i wilgotną skórę. Peeling zacznij od dolnych części ciała i stopniowo przesuwaj się do góry. Kosmetyk trzeba wmasować okrężnymi ruchami, delikatnie dociskając dłonie do skóry. Po zabiegu twarz lub ciało należy dokładnie spłukać, aby drobinki ścierne nie przeszkadzały nam w kolejnych etapach pielęgnacji. Peeling można wykonać przed następującymi zabiegami: depilacja, aplikacja samoopalacza, pedicure, nałożenie maseczki lub innych kosmetyków. Wyróżniamy takie rodzaje peelingów: kremowy, solny i cukrowy.

Najbardziej popularny jest peeling kawowy. Dlaczego ten rodzaj produktu cieszy się taką popularnością? Peeling kawowy można przygotować w domu. Do fusów dodajemy substancję natłuszczającą (może to być oliwa z oliwek) i/lub zapachową (ulubiony olejek eteryczny). Taki kosmetyk posiada wiele korzystnych właściwości. Oprócz tych podstawowych (złuszczanie, oczyszczanie, wygładzanie), peeling z kawy ściąga skórę, rozgrzewa i silnie pobudza krążenie krwi w komórkach skóry. Czy jest dobry? Sprawdźcie same.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!