Jak dobrać róż? Aplikacja i rodzaje różów do policzków 

Dodany w: Przez Redakcja

Róż to kosmetyk, który imituje naturalny rumieniec na twarzy. Jak dobrać róż i jak go nakładać? Jakie są rodzaje różów do policzków?

Róż do policzków ‒ historia

Zanim powstał prawdziwy, w pełni profesjonalny róż, kobiety barwiły policzki truskawkami, malinami, burakami i innymi roślinami o koloryzujących właściwościach, podszczypywały je lub smarowały (toksycznym) ołowiem. Moda się zmieniła i w pewnym momencie rumieńce zaczęły kojarzyć się z chłopskim pochodzeniem i rubasznością ‒ kobiety dobrze urodzone i o czystym sumieniu miały cery porcelanowe.

Teraz róż do policzków to jeden z najchętniej stosowanych kosmetyków do makijażu i nic dziwnego ‒ jest subtelny i efektowny zarazem.

Jak dobrać róż do policzków?

Najistotniejszym kryterium doboru kosmetyku do makijażu jest jego kolor. Aby wybrać odpowiedni, należy zamknąć pojemnik z różem w dłoni i porównać jego odcień z (zaróżowionymi) opuszkami palców. Ponadto kolor tego kosmetyku powinien dobrze komponować się z odcieniem pomadki, kolorem oczu i włosów oraz karnacją.

Inne kryteria doboru różu to jego właściwości. Przed zakupem warto zastanowić się między innymi nad tym, czy potrzebujemy kosmetyku z drobinkami rozświetlającymi, czy nie i czy nasz róż musi być hipoalergiczny, czy nie. Niektóre kobiety sugerują się ceną i marką, inne nie zwracają uwagi na te aspekty, natomiast wszystkie szukają kosmetyku trwałego, który dobrze koresponduje z odcieniem podkładu i pudru.

Jak nakładać róż do policzków?

Przede wszystkim z umiarem, zwłaszcza na wieczór, bo o tej porze dnia makijaż policzków odgrywa rolę drugoplanową ‒ po makijażu oczu i ust. Proporcje odwracają się w makijaż dziennym.

Kiedy nakładamy na policzki róż, nie możemy się uśmiechać, ponieważ uśmiech je unosi. Poza tym ten kosmetyk aplikujemy jako zwieńczenie makijażu ‒ kremowy opuszkami (po czym pudrujemy twarz), a sypki i w kamieniu ‒ pędzlem ściętym skośnie (po przypudrowaniu twarzy).

Rodzaje różów do policzków

Mamy do wyboru cztery rodzaje różów: róż w kamieniu (w pudrze), w sztyfcie, w kremie i sypki.

  • Róż w kamieniu jest najpopularniejszy. Przypomina puder w kamieniu i podobnie działa. Należy aplikować go pędzlem skośnym. Ma tę przewagę nad pozostałymi rodzajami różów, że jego nadmiar najłatwiej usunąć (w tym celu wystarczy go zetrzeć chusteczką) i jest najtrwalszy.
  • Róż w sztyfcie przypomina pomadkę i podobnie działa. Jest bardzo precyzyjny i wygodny w użytkowaniu, ponieważ do jego aplikacji nie potrzeba pędzla.
  • Róż w kremie to kosmetyk niezwykle trwały. Można go aplikować palcem na pokremowaną jedynie skórę. Niestety, jego stosowanie wymaga wprawy i precyzji. Daje wyraźny, ale naturalny efekt.
  • Róż sypki to proszek mineralny. Wymaga zastosowania pędzla i jest trwały, mimo to najmniej popularny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!