Jak powinien wyglądać zabieg w gabinecie kosmetycznym?

Dodany w: Przez Redakcja

Jeżeli wybierasz się do nowego gabinetu kosmetycznego, to najpierw powinnaś sprawdzić, czy pracują tam profesjonaliści i czy używa się tam dobrej jakości kosmetyków. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

1. Wiedza i kompetencja personelu

Im wyższa, tym bardziej zaawansowane zabiegi może wykonywać. Zanim pójdziesz do danego gabinetu, sprawdź, czy osoby tam pracujące mają odpowiednie doświadczenie i mogą wykonywać inwazyjne zabiegi. Personel powinien mieć jak największą wiedzę, jeśli chodzi o budowę i funkcje skóry i procesy chemiczne, które w niej zachodzą.

2. Jakość kosmetyków

Dzięki produktom najwyższej jakości możliwe jest uzyskanie jak najlepszych efektów podczas zabiegu. Jak rozpoznać, czy gabinet kosmetyczny korzysta z dobrych kosmetyków? Jeżeli ceny zabiegów są wyższe niż w innych miejscach, to w danym gabinecie używa się preparatów o wysokiej jakości.

3. Higiena usług

Tu zwróć uwagę na: dezynfekcję i sterylizację narzędzi w autoklawie, regularną wymianę wody do przemywania twarzy, stosowanie jednorazowych akcesoriów kosmetycznych (polników, opasek) i czy kosmetyczka pracuje w rękawiczkach.

Zabieg kosmetyczny – przed i po

W zależności od zabiegu przynajmniej na dwa tygodnie zrezygnuj z: ekspozycji na słońce, sauny, antybiotykoterapii i ogranicz podrażnienia wynikające z depilacji lub peelingów.

Po zabiegu natomiast zastosuj się do następujących zasad: stosuj kremy z filtrem UV, nie korzystaj z basenu i sauny, unikaj dymu papierosowego, nie pij alkoholu, zrezygnuj z intensywnych ćwiczeń.

Jak wygląda zabieg kosmetyczny?

Jeżeli stresujesz się przed zabiegiem, zapytaj personel, jak będzie wyglądał zabieg. Standardowe procedury to: przeprowadzenie wywiadu lub konsultacji, oczyszczenie skóry i jej analiza, zabieg. Na koniec kosmetyczka wypełnia formularz, w którym zapisuje przebieg zabiegu, stosowane kosmetyki i plany na kolejne wizyty.

Jak często poddawać się zabiegom kosmetycznym?

Częstotliwość zabiegów kosmetycznych zależy od potrzeb skóry i rodzaju zabiegu. Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się przeprowadzanie zabiegów w pewnych odstępach czasowych. Większość zabiegów powtarza się w kilku seriach, a niektóre powtarza się po dłuższej przerwie w celu podtrzymania efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!