Poznaj trik makijażu gwiazd, który odmładza 10 lat! 

Dodany w: Przez Redakcja

Nie ma chyba kobiety która lubiłaby pokazywać światu swoje zmarszczki oraz udowadniać,  że jej wiek liczy więcej niż nam się wydaje. Chcemy wyglądać młodo, a makijaż istnieje głównie po to, aby nam w tym pomóc. Dlatego sprawdź koniecznie trik, dzięki któremu gwiazdy wyglądają młodo i promiennie – będziesz zaskoczona, jaki jest prosty!

 Jak się odmłodzić o 10 lat? Sekret tkwi w brwiach!

Okazuje się, że najważniejszym element makijażu są brwi. To właśnie one stanowią ramę dla całej twarzy intensyfikują spojrzenie, a jednocześnie mogą nam dodać lub ująć lat …jak to możliwe? Oczywiście pierwsze co musimy wiedzieć to fakt, że grubsze brwi sprawiają iż buzia wygląda młodzieńczo. A nienaturalnie i mocno wyskubane, cienkie kreseczki niestety dodają nam lat. Warto o tym pamiętać, gdy będziesz następnym razem regulowała swoje brwi: postaraj się, aby tym razem były one nieco grubsze. Zostaw trochę więcej włosków a podczas stylizacji możesz je delikatnie zaczesać do góry na specjalne mydełko do brwi; w ten sposób włoski będą wydawały się nieco grubsze i gęściejsze, ponieważ mydełko dodaje objętości każdemu z nich z osobna, a przy tym doskonale je układa. Takie brwi będą się prezentować młodzieńczo i sprawią, że cała buzia będzie wyglądała młodziej.

Super trik makijażu gwiazd – o ton jaśniejsze brwi

Właśnie tak! To cała filozofia!  Na tym polega makijażowy sekret wielu wizażystów i gwiazd: brwi, które są nieco jaśniejsze niż “oryginalny” kolor Twoich włosków. Niezależnie od tego, jakim kosmetykiem się malujesz czyli czy jest to kredka, pomada do brwi, cień, wosk czy  może maskara do brwi, zawsze postaraj się, aby kolor tych kosmetyków był odrobinę jaśniejszy od koloru Twoich włosków. Chodzi o to że, kosmetyki do makijażu brwi zazwyczaj dobieramy tak, by idealnie pasowały odcieniem do koloru brwi. Tymczasem makijażyści zalecają inny trick: w myśl zasady, że ciemny kolor dodaje powagi i optycznie postarza, zalecają aby Twój kosmetyk miał o ton jaśniejszy kolor.Efekt będzie piorunujący! Możesz o tym śmiało przekonać się sama. Wystarczy, że jedyną brew pomalujesz kredką w ciemnym kolorze, identycznym jak Twoje włoski, natomiast  drugą o ton jaśniejszy. Gotowe? Teraz porównaj obie połowy twarzy… która z nich wydaje się starsza? Możemy się założyć że ta, na której widnieje ciemniejsza brew.

Makijaż brwi – sekret tkwi w tonacji

Pamiętaj tez o ważnej rzeczy, czyli żeby podczas Twojego makijażu dobierać nie tylko kolor Twojego kosmetyku do brwi, ale także jego odcień, czyli tak zwaną temperaturę. Chodzi o to, że jeżeli masz chłodny typ urody, musisz dobierać takie właśnie tony. Panie o ciepłym typie urody wybierają kosmetyki o ciepłej barwie itd. Dlatego, mając do wyboru o ton jaśniejsze kredki, cienie czy pomady,  postaraj się by ich tonacja zgrywała się z Twoją naturalną.  Życzymy powodzenia w makijażu brwi!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O autorze
Redakcja

U nas znajdziesz najnowsze wiadomości kosmetyczne na temat zdrowia i urody a także recenzje kosmetyków ułożone tematycznie. Zapisz się na nasz newsletter aby być na bieżąco informowany o nowinkach ze świata zdrowia i urody. Pozdrawiamy!